Inter sa predstaví po prvýkrát v Spišskej Novej Vsi

Komisia SFZ odklepla štart Spišiakov v domácom prostredí. V 7. kole II. celoslovenskej ligy sa tak vôbec prvý-krát historicky pred seba postavia tímy FK NOVES Spišská Nová Ves a FK Inter Bratislava. Súperi sú hladný po bodoch, očakáva sa ofenzívny futbal. Ktorý z tímov bude po zápase spokojnejší?Inter sa predstaví po prvýkrát v Spišskej Novej Vsi

Generačný súboj: Sedláček vs. Baldovský

V predošlej sezóne počas zimnej prestávky bol tento zápas pre oboch ešte sci-fi. Obaja vyrastali futbalovo v Spišskej Novej Vsi, no svoje ozajstné seniorské kroky začínali pod značkou FK Inter. Kým dnes už 32-ročný kapitán FK NOVES Karol Sedláček čakal na svoju príležitosť na lavičke v tých lepších časoch ešte na Pasienkoch, tak Baldovský dopomohol k postupu Interu z tretej do druhej ligy.

Baldovský privedie autobus a povedie Inter

Kto iný ... Odchovanec Spišiakov a zároveň opora stredovej formácie žlto-čiernych Mário Baldovský v tom má jasno. „Od postupu do druhej ligy sa na zápas v mojom rodnom meste nesmierne teším,“ opísal špecifickú príchuť blížiaceho zápasu. 21-ročný „Baldy“ sa v zápase predstaví proti bývalým spoluhráčom. Stratu bodov si však pripúšťať nechce. „Výsledkovo sa nám vonku vôbec nedarí. V sobotu neberieme nič iné ako výhru, dáme do toho všetko a dúfam, že to spoločne zvládneme.“

Mário Baldovský - FK Inter Bratislava(zdroj: www.fkinterbratislava.sk)

Slezák: Baldovský je platný hráč

„Mária zdobí veľká dynamika, prvý dotyk, húževnatosť a veľmi dobrý charakter,“ opísal v krátkosti Richard Slezák svojho zverenca. Podľa slov trénera FK Inter Bratislava mladý perspektívny futbalista v žlto-čienom drese futbalovo dospieva a je predovšetkým na ňom, ako vysoko to v kariére futbalistu vytiahne. „Mário je mladý futbalista, musí naďalej pracovať ako stredový hráč na cítení priestoru a zastabilizovať výkyvy formy. To, robí z dobrých hráčov tých veľkých. Vo väčšine prípadov spĺňa svoje úlohy v zápasoch, je platný hráč, a preto je zaslúžene členom základnej jedenástky.“

Mário rozhodol v nadstavenom čase domáci zápas s Pohroním. Aj v treťom domácom zápase si nováčik  drží neporaziteľnosť. „Úžasný pocit ...Rozhodnúť zápas takýmto gólom. Samozrejme, je to zásluha celého tímu, pracovali sme do poslednej minúty,“ uzavrel skromne na záver rozhovoru.

Sedláček: „Zápas s Interom je pre nás odmenou”

Opora obrany a dlhodobý kapitán Spišiakov najprv prehovoril o cieľoch v prebiehajúcej sezóne: „Myslím si, že budem hovoriť za všetkých. Ciel je zotrvať v druhej lige.“ Aj v tíme domácich cítiť odhodlanie. Prvým domácim zápasom žije celá futbalová obec. „Verím v naše víťazstvo. Dúfam, že pred slušnou kulisou. V tejto prestížnej premiére potrebujeme divácku podporu."
V Interi Karol Sedláček poriadne šancu ani nedostal. V rokoch, keď na Pasienkoch nastupovali pravidelne vtedajší a budúci reprezentanti, bolo dostať sa do zostavy naozaj ťažké. Sobotňajší zápas môže byť preto akousi satisfakciou aj odmenou. „Nikdy by som nepomyslel, že Inter  niekedy opustí najvyššiu súťaž. Možné je všetko, pozbierali sa a idú správnou cestou. Každý  zápas, ale aj každý tréning je drina. Zápas so slávnym Internom je pre nás všetkých odmenou."

Tréneri v tom majú jasno

Netaja svoj hlad po troch bodoch. Z oboch kabín znejú tri body rovnako.

Richard Slezák

Inter našiel v Stupave nové futbalové zázemie a raketovo sa šplhá k jasne vytýčenému cieľu. Najprv však musí skrotiť druholigové vody. „My sme mužstvo, ktoré v každom zápase ide hrať otvorený futbal, príliš netaktizujeme, sme mužstvo, ktoré chce rozvíjať našich mladých perspektívnych hráčov. Myslím, že sa nám to darí a týmto sme veľmi zaujímaví,“ na rovinu nám začal ozrejmovať súčasné postavenie Interu hlavný tréner Richard Slezák a ďalej pokračoval: „Je jedno či nastupujeme v Žiline, Poprade či v Spišskej Novej Vsi, vždy hráme to čo chceme a chceme to vštiepiť aj nášmu súperovi.“
Deväť bodov po šiestom kole sa však nováčikovi máli. „Môžem akceptovať prehru v Košiciach, tiež v Žiline, no mrzí ma prehra v Liptovskom Mikuláši, kde sme to mali dobre rozohrané. Futbal sa nedá naprogramovať, sme v určitom procese. Musíme byť dôslednejší vo futbalovosti a dominantnosti, ktorú preferujeme. Dobre prezentovať sa chceme aj v Spišskej Novej Vsi.“
(zdroj foto: FB Inter Bratislava)

Tréner domácich Branislav Ondáš chce ťažko získane body z vonku v domácom prostredí so svojim tímom potvrdiť. „Súťaž je vyrovnaná, súper atraktívny, všetci robíme maximum, aby sme boli po zápase spokojní a šťastní. “ Spišiaci v máji odohrali posledný majstrovský zápas na svojom trávniku a plný bodový zisk naposledy zaznamenali 19. marca tohto roku proti Liptovskému Mikulášu. „Pre nás je tiež veľkou motiváciou prvýkrát v sezóne pred domácim publikom bodovať naplno. Ak to chceme naplniť, musíme streliť aspoň o jeden gól viac ako súper,“ uzavrel kormidelník domácich.

V drese FK NOVES Spišská Nová Ves sa určite neobjaví najlepší strelec minuloročnej edície Slovenského pohára Richard Boroš a tiež tvorca hry z Nigérie Wisdom Uda Kanu. Otázniky sú nad Sirkom, Kubusom a Vilkovským. Bratislavčania nemôžu dlhodobo rátať s Martinom Vlčekom.
Sobotný zápas sa v Spišskej Novej Vsi začína o 16.30 hodine. Úvodný hvizd bude patriť hlavnému arbitrovi Antonovi Ihringovi, na čiarach mu budú pomáhať Špivák a Zemko.

FK NOVES Spišská Nová Ves - FK Inter Bratislava