Spišiaci píšu históriu, padol aj Bardejov

Spišská Nová Ves – Neporaziteľnosť Spišiakov v počte neprehraných zápasov narastá. Sobota 11.novembra 2017 je toho dôkazom. Spišiaci píšu históriu, padol aj Bardejov

Trápiaci sa Bardejov nedokázal prekonať Róberta Huszarika z hry, prekonal ho  iba Michal Hamuľák z problematického pokutového kopu. Faul v šestnástke postrehol iba hlavný rozhodca Michal Čiernik. Zápas sa hral za nepriaznivého počasia, ktoré nepridalo na kvalite hry, ale nenaštrbilo bojovnosť a odhodlanie domáceho mužstva získať tri cenné body.

Lukáš KováčDomáce mužstvo a viac ako 1400 divákov zakričalo gól už v piatej minúte, kedy z viac ako dvadsaťpäť  metrov krásnou strelou prekonal zle postaveného brankára hostí Richarda Gmittera Lukáš Kováč (na fotografii). Po strelenom góle sa hra rozbehla a v priebehu ďalších dvadsiatich minút vznikali gólové situácie na oboch stranách. Brankári  boli vždy na svojom mieste,  až do dvadsiatej siedmej  minúty, kedy bol odpískaný pokutový kop a udelená žltá karta domácemu hráčovi Bankole Olawale. Po vyrovnávajúcom góle hostia ožili a do konca prvého polčasu mali iba optickú prevahu.

V druhom polčase sa hralo viac na polovičke ihriska Bardejova. Z ojedinelých útokov hostí vznikli dve gólové situácie, ktoré bravúrnymi zákrokmi vyriešil Huszárik. Na hre domácich hráčov bolo cítiť, že tento duel chcú vyhrať  a to sa aj stalo v 89. minúte, kedy domáci kapitán Karol Sedláček v prehustenom priestore pred Gmitterom dotlačil loptu do brány hostí.
Myslíme si, že to bola zaslúžená odmena za prevedený výkon domáceho mužstva. Víťazstvo domáceho kolektívu bolo zaslúžené.

FK NOVES Spišská Nová Ves – Partizán Bardejov 2:1 (1:1)

Góly: 6’ Kováč, 88’ Sedláček – 30’ Hamuľak.
ŽK: Adekuoroye – Berežný

Zostavy:
FK NOVES SNV:
Huszárik – Kunzo, Sedláček (C), Adekuoroye, Zekucia, Kubík, Vantroba (46’ Botvynnyk), Kováč, Sirko (76’ Šoltés), Kubus, Vilkovský (90’ Baranyi).
Partizán Bardejov:
Gmitter – Berežný, Grohoľ, Belunek, Verčimák, Staš, Macej, Andraščík (C), Szczepanski (89’ Pangrác-Piter), Hamuľak (79’ Patarocha), Staško.
Rozhodovali:
Čiernik – Špivák, Poracký.
Divákov:
1416

Strelec najkrajšieho gólu zápasu Lukáš Kováč: „Zápas sa hral na ťažkom teréne, ťažko sa kombinovalo. Na Bardejov sme boli pripravení, vedeli sme, že budú hrať na rýchle protiútoky, možno ten môj rýchly gól nám aj trošku ublížil, že sme sa zatiahli. K penalte sa vyjadrovať nebudem, lebo kto bol na zápase videl a sám si urobí úsudok o tom, čo predviedol pán rozhodca. Veľká zásluha nášho kolektívu, že zabojoval a zaslúžil si toto víťazstvo.“

Kapitán Karol Sedláček sa pripojil: „Išli sme do zápasu jednoznačne zvíťaziť. Máme ešte jeden zápas pred sebou, tento zápas bol pre nás dôležitý aj z toho dôvodu, že sa znova zišlo na štadióne toľko divákov, ako v zápase s Lokomotívou. To nás motivuje a morálne povzbudzuje. Celé naše mužstvo išlo na doraz, siahli sme až na dno svojich síl a v závere sa dostavila odmena. Takéto víťazstvo chutí najlepšie.“

Tréner FK NOVES Spišská Nová Ves Branislav Ondáš:  „Sme spokojní s výsledkom, hrali sme ťažký zápas s dobrým súperom.  Bardejov nám v posledných rokoch veľmi nesedel, som rád, že sme to zlomili. Chlapci si za výkon zaslúžili vyhrať, lebo išli sme do konca za víťazstvom, nechceli sme sa uspokojiť s remízou pre súpera.  O to je  naše víťazstvo cennejšie. Máme ešte jeden zápas doma a chcel by som, aby sme sa dôstojne rozlúčili s našimi priaznivcami, ktorí dnes stáli za nami a priali nám víťazstvo.“

Spišská Nová Ves žila v sobotu futbalom, nebolo možné prehliadnuť, že divák si váži dôstojne odvedenú prácu na trávniku , že oceňuje výsledky a dobrú reprezentáciu mesta Spišská Nová Ves. To prekvapenie v druhej lige nie je náhodné, je to práca dobre stmeleného kolektívu, ktorý ťahá za jeden povraz. Tešíme sa na posledný zápas druhej ligy v tomto roku proti Liptovskému Mikulášu.

Ján Tomšík