Výsledkový servis FK Noves Spišská Nová Ves 34. týždeň

Výsledkový servis mládežníckeho futbalu FK Noves Spišská Nová Ves vám prináša Ján Tomšík.Výsledkový servis FK Noves Spišská Nová Ves 34. týždeň

Druhá liga dorastu skupina Východ

Straší dorast U 19 – 4.kolo:

Skupina Juh A:

FK Noves Spišská Nová Ves – FK Košická Nová Ves 0:0

Vladimír Michalko (hlavný tréner): „Spokojný s výsledkom i našou hrou nie som. Bezgólová remíza u mládeže je nefutbalová. Myslím si, že góly patria k mládežníckemu futbalu. Súper sa nám vyrovnal, mal viac šancí ako my. Remíza je spravodlivá. Mladí futbalisti sú vo vývoji, stále sa učia a v minulej sezóne skončili v mladšom doraste na siedmom mieste. Musíme byť trpezliví, čakám, že sa naše výkony zlepšia.“

Skupina Sever B:

FK Poprad – FK Humenné 4:2 (3:2)

Góly PP: Škyrta 2, Banáš, vlastný(Harakal)

MŠK Spišské Podhradie – Slavoj Spišská Belá 1:1 (0:0)

Góly SP: Staňa

Marián Tirpák (hlavný tréner): „Hodinu sme dokázali hrať to, na čo s podobným súperom máme, čiže z hlbokého bloku sme vychádzali do brejkov. V prvom polčase to bol futbal, o aký by sme sa mali snažiť. V  úvode druhého dal súper gól a futbal sa zmenil na boj, kde sme v závere zápasu silou pretlačili jednu loptu do siete. V prvom polčase sme mali tri situácie, z ktorých sa dá dať gól, z toho dve by som označil ako gólové, pričom treba povedať, že súper mal hru v rukách , ale šance si nevytváral. V horúčave však došli sily a v druhom polčase sme už neboli nebezpeční smerom dopredu. Súper  skóroval  z problematicky opakovanej jedenástky už, ovládol zápas a na ihrisku dominoval.“

Mladší dorast U 17-  4.kolo:

Skupina Juh A:

FK Noves Spišská Nová Ves – FK Košická Nová Ves 2:1 (1:0)

Góly SNV: Zummer Tim., Hrušovský

Vladimír Hudáček (hlavný tréner): „Zápas doma proti KNV bol veľmi ťažký, lebo súper sa nám vyrovnal vo všetkých činnostiach. Mal veľmi dobrý pohyb, dobre dostupoval a nedovolil nám dostať  sa do šance. V prvom polčase sa nám predsa podarilo dať gól po veľmi peknej akcii. V druhom polčase sa hra pohybovala medzi šestnástkami, hosťom sa podarilo vyrovnať , my sme kontrovali a ujali sme sa vedenia. Vydretým výkonom sme udržali vedenie a získali sme tri body. Spokojný som s víťazstvom, ale v našej hre je mnoho futbalových činností, ktoré treba vylepšovať. Pracovať musíme na pohybe hráčov nielen s loptou, ale aj bez lopty.“

Skupina Sever B:

FK Poprad – FK Humenné 9:0 (6:0)

Góly PP: Rečičár 3, Ukropec 3, Kollár, Výrostek, Krajňák

MŠK Spišské Podhradie – Slavoj Spišská Belá 2:5 (1:2)

Góly SP: Poklemba, Franc

Peter Vandraško (hlavný tréner): „Nastúpili sme v nekompletnej zostave a to sa prejavilo na našej hre. Ujali sme sa vedenia, ale sme nezvládli záver.“

Prvá liga žiakov ŠFT skupina Východ:

Starší žiaci – U 15:

FK Humenné – FK Poprad 1:0 (1:0)

MFK Vranov – FK Noves Spišská Nová Ves 0:2 (0:1)

Góly SNV: Kopnický 2

Milan Bartko (hlavný tréner): „V prvom majstrovskom zápase v tejto sezóne nám prialo šťastie, vzhľadom na to, že súper z Vranova v druhom polčase nevyužil dve čisté šance a v dvoch prípadoch nás podržal brankár Schmogner. Za naše mužstvo skóroval dvakrát Kopnický. Prvý gól zaznamenal hlavou po našom rohu a druhý gól dal z dorážky, keď domáci brankár neudržal loptu v rukách. Zápas sa hral v dobrom tempe,  naši hráči mali viac z hry v prvom polčase a súper zase v druhom polčase.“

U 14:

FK Humenné – FK Poprad 0:2 (0:1)

Góly PP: Rybovič, Rodák

MFK Vranov - FK Noves Spišská Nová Ves 1:3 (0:2)

Góly SNV: Farkašovský S., Rumančík, Tancoš.

Ján Fabián (hlavný tréner): „Na moje veľké prekvapenie chlapci v prvom polčase hrali veľmi dobre, pohyb bol omnoho lepší v porovnaní s domácim mužstvom. V druhom polčase po zmene základnej zostavy sa naša hra zhoršila a domácim sme umožnili skórovať. S výsledkom a hrou v celom zápase môžem vyjadriť spokojnosť.“

Mladší žiaci U 13:

FK Poprad – FK Humenné 11:0 (5:0)

Góly PP: Bukovinský 4, Maličký 3, Kuraj 2, Budzág, Orság

FK Noves Spišská Nová Ves – MFK Vranov 7:0 (2:0)

Góly SNV: Trobala 2, Hrobák, Pavlík, Hasaj, Mikolaj, Bartoš

Ján  Kamenický  (hlavný tréner): „Chlapci začali hrať na veľkom ihrisku, bolo tam veľa nepresností. Bolo cítiť veľa nervozity, ale potom ukázali dobrý pohyb a prihrávky. To čo trénujeme, chlapci ukázali aj na ihrisku. S výsledkom i hrou musíme byť spokojní.“

U 12:

FK Poprad – FK Humenné 9:14 (5:8)

Góly PP: Vodehnal 3, Laufik 2, Biro, Korenko, Kundis, Barla

FK Noves Spišská Nová Ves – MFK Vranov 10:7 (6:3)

Góly SNV: Dobšinský 3, Pavlík 3, Straka, Kunzo,  Závada, Gonda

Jakub Janík (hlavný tréner): „Na prvý zápas si myslím, že to bol pekný futbal. V oboch skupinách sme sa snažili hrať kombinačne už odzadu a po zemi. Vypracovali sme si veľa šancí a zakončenie bolo ešte nepremyslené, ale to u takých začiatočníkoch neberieme ako veľkú chybu. Hlavné je, že sa dostávali do šancí. Dali sme dosť gólov, ale mohlo ich byť viac. Prejavila sa i tréma, zodpovednosť pred rodičmi, myslím si, že celý kolektív si zaslúži pochvalu.“

Prvá liga žiačky U 15 skupina Východ:

FK Noves Spišská Nová  Ves – FK Humenné 2:3 (0:3)

Góly SNV: Hricová, Kučerová

Lukáš Šomšák (asistent trénera): „Dievčatá v našom druhom majstrovskom zápase nezačali dobre, v prvom polčase dostali tri góly, ale po dohovore v prestávke som žiadal kombinačnú hru, čo začali aj hrať, ale už  nedokázali stav otočiť. Myslím si, že vyhralo futbalovo slabšie družstvo.“