Zdroj: http://www.fksnv.sk/aktuality/ogurcak-oslavil-sestdesiatku  •  Vydané: 25.5.2017 14:52  •  Autor: JÁN TOMŠÍK a fksnv.sk

Ogurčák oslávil šesťdesiatku...

Ogurčák oslávil šesťdesiatku...Spišská Nová Ves – Futbalový klub Spišská Nová Ves pred majstrovským zápasom druhej ligy s Nitrou si pripomenul životné jubileum učiteľa a trénera , priateľa futbalu Bartolomeja Ogurčáka, ktorý 22.mája 2017 sa dožil krásneho životného jubilea - šesťdesiatky...

Bartolomej Ogurčák (na snímke v spoločnosti gratulantov Jaroslavom Švarcom SOFZ, kapitánmi Nitry a SNV a Patrikom Brezovajom, manažérom FK SNV) sa teší pozornosti divákov a priateľov futbalu.

Oslávenec  je otcom dvoch dcér a syna. Pri tomto jeho krásnom životnom jubileu treba zdôrazniť, že sa narodil v Krompachoch, základnú školu ukončil v Prakovciach, Gymnázium v Gelnici a vysokú školu v Prešove. Učiteľskú prax začal v SOU v Prakovciach a po dvoch rokoch prešiel na ZŠ Nejedlého do Spišskej Novej Vsi. Tomto období sa stará spolu s manželkou o svojich rodičov a spolu s rodičmi o svoje tri vnučky.

Po športovej stránke bol od malička aktívny ako futbalista v Prakovciach až do svojich 28 rokov. Aktívne hrával futbal v divíznej súťaži, potom štvrtú a tretiu ligu. Futbalové šťastie skúšal v Prešove.

Za svojho pôsobenia v Sp. Novej Vsi najskôr trénoval plavcov. Vychoval mládežníckych reprezentantov ČSFR (Mecková, Bujňak, Chobot). Trénoval volejbal dievčat, kde za deväť rokov s nimi získal dvakrát titul Majstra Slovenska a raz školského majstra Slovenska. Dievčatá v rámci Slovenska boli trikrát druhé a raz tretie. Do reprezentácie sa dostali žiačky Golitková a Osvaldová. Bola to jeho úspešná práca s dievčatami v športovej volejbalovej triede i ako trénera s dievčatami v juniorskom veku.

Vrátil sa však k jeho láske, k mládežníckemu futbalu, kde od roku 1989 pracuje ako tréner ŠFT a je šéftrénerom Školského športového strediska pri ZŠ. Dopracoval sa k výborným výsledkom, získal so staršími žiakmi titul Majstra Slovenska, vyhral Kalokagátiu, v I. lige starších žiakov skončil dvakrát na treťom mieste na Slovensku. Pod jeho rukami vyrástol reprezentant Slovenska Šustrík, ďalší jeho chlapci hrávajú futbal v Rakúsku (Herich, Pavlík, Sedláček) a iní, ktorí hrajú futbal vo vyšších súťažiach Slovenska.

Celý doterajší svoj život zasvätil výchove mladého človeka a preto si zaslúži obdiv a uznanie. Do jeho ďalšieho života   mu želáme veľa zdravia, veľa úspechov v rodinnom živote a veľa radosti v oblasti športu a zvlášť na poli futbalu v FK Spišská Nová Ves.

Ján Tomšík