Zdroj: http://www.fksnv.sk/aktuality/na-spisi-neradostna-ale-nie-neriesitelna-situacia-2018  •  Vydané: 14.6.2018 10:09  •  Autor: Futbal SNV

Na Spiši neradostná, ale nie neriešiteľná situácia

Na Spiši neradostná, ale nie neriešiteľná situáciaSPIŠSKÁ NOVÁ VES - Rokovania pondelkovej konferencie futbalového klubu NOVES Spišská Nová Ves sa zúčastnilo devätnásť členov a hostí, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť futbalu na Spiši.

Ako informoval prítomných vo svojom obsiahlejšom hodnotení manažér klubu Patrik Brezovaj, najmä finančne na tom po náročnom pôsobení v druholigovej spoločnosti nie je klub ideálne.
Zúčastnení sa od prítomných kompetentných dozvedeli aj o momentálnom stave a najbližších krokoch týkajúcich sa plánovanej rekonštrukcie futbalového štadióna. Do budúcnosti chce klub jednoznačne zlepšiť celkové podmienky pôsobenia mládežníckych kolektívov a ich trénerov.

Delegáti konferencie jej rokovanie dočasne prerušili a pokračovať bude v pondelok 18. júna 2018. Dovtedy sa  bude hľadať najmä riešenie zloženia novej Správnej rady klubu. Tá by klub viedla v najbližšom období, nakoľko sa na pondelkovom rokovaní najvyššieho orgánu klubu vzdali svojho pôsobenia v Správnej rade všetci jej súčasní členovia.

Ako konštatovali účastníci, klub by privítal pomoc každého, kto je trochu zorientovaný vo futbalovej a športovej problematike a dokázal by pomôcť akýmkoľvek spôsobom preklenúť súčasné neľahké obdobie.

Do vyriešenia súčasnej situácie boli vykonávaním krokov nevyhnutných k zabezpečeniu chodu klubu poverení doterajší manažér a štatutárni zástupcovia FK NOVES.

Patrik Brezovaj