Zdroj: http://www.fksnv.sk/aktuality/vii-rocnik-turnaja-o-pohar-eduarda-kessela-2018  •  Vydané: 18.6.2018 12:44  •  Autor: JÁN TOMŠÍK a fksnv.sk

VII. ročník turnaja „O pohár Eduarda Kessela“...

VII. ročník turnaja „O pohár Eduarda Kessela“...Spišská Nová Ves – SOFZ v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s bývalým výborným futbalovým obrancom, hráčom FK Spišská Nová Ves, Sparty Praha a iných futbalových klubov Eduardom Kesselom zorganizoval 9.júna 2018 VII. ročník futbalového turnaja pre ročník U 15 majstrovskej okresnej súťaže skupín.

U 15 A: OTJ Jamník a FO Markušovce, U 15 B: TJ Baník Mníšek n/H., a TJ Slovan Nálepkovo. Uvedené mužstvá si účasť na turnaji vybojovali podľa tabuľky v sezóne 2017/2018.
Hralo sa podľa krížového pravidla  1A – 2B a 1B – 2A  jeden Zápas trval dvakrát dvadsať minút čistého času. Víťazi semifinálových zápasov postúpili do finále, porazené mužstvá bojovali o tretie miesto.

Výsledky:

TJ Slovan Nálepkovo – FO Markušovce 0:3
TJ Baník Mníšek n/H. –  OTJ Jamník 0:2

O prvé miesto:
OTJ Jamník – TJ Slovan Nálepkovo  1:0

O tretie miesto:
TJ Baník Mníšek n/Hn – FO Markušovce  1:0

Konečné poradie:

1.OTJ Jamník
2. TJ Slovan Nálepkovo,
3. TJ Baník Mníšek n/Hn,
4. FO Markušovce

Turnaj zhodnotil Jaroslav Švarc – predseda SOFZ: „Tento VII. ročník  turnaja „O pohár Eduarda Kessela“ úrovňou  zaostal za predchádzajúcimi ročníkmi. Napriek tomuto konštatovaniu je možné zistiť, že na našich futbalových ihriskách behajú talentovaní chlapci, ktorí pri odbornej trénerskej činnosti majú predpoklady ďalšieho futbalového rastu a i možnosť hrať vyššiu súťaž. Táto súťaž nám slúži ma konfrontáciu  a porovnanie našich súťaží U 15 „A“ a U 15 „B“. Finále víťazov skupín bude až 24.júna 2018 bude sa hrať o „Majstra SOFZ“ v kategórii U 15.

Eduaed Kessel  spolu s Jaroslavom Švarcom odovzdávali poháre  a diplomy. Osobnú cenu venoval Eduard Kessel najužitočnejšiemu   hráčovi turnaja Ondrejovi Macejkovi  z OTJ Jamník.