Zdroj: http://www.fksnv.sk/aktuality/okresny-derby-zapas-s-krompachami-2019  •  Vydané: 4.4.2019 8:16  •  Autor: Tibor Morihladko

Okresné derby s Krompachami

Okresné derby s KrompachamiOficiálne už 20. kolo TIPOS III.ligy Východ je na programe najbližšiu sobotu. Na domácom trávniku v Spišskej Novej Vsi o 15.30 hod. privítame v okresnom derby hráčov FK POKROK SEZ Krompachy. Nie len o tomto zápase sme sa v krátkom rozhovore porozprávali s pilierom zadných radov Karolom Sedláčkom.

Karol začiatok jarnej časti výsledkovo nevyšiel podľa predstáv. Predsa len 0:7 doma s "ligovými" Košicami nie je uspokojivý výsledok?
Každý sme vedeli s akým súperom odštartujeme ročník. Košice majú top káder nie na 3. ligu, ale rovno na 2. ligu. My sa nemôžme porovnávať s nimi a či je to veľa či málo, jednoducho kvalita je kvalita.

Výsledkovo ste sa však opravili v poslednom kole v Snine, odkial ste doniesli 3 body gólom mladého Majka v závere ... Aký to bol zápas?
Postavenie v tabuľke ukazovalo, že super bude chcieť tri body pre seba, ale realita ukázala niečo iné. Celý zápas sme boli lepším mužstvo, vytvorili sme si šance, ktoré sme nedokázali premeniť, ale išli sme do poslednej minúty a futbalové šťastie nám zaslúžene prinieslo 3 body...

Čo očakávať od okresného derby s Krompachami?
Ja neočakávam nič. Pre mňa to je zápas ako každý iný. Snažím sa pripraviť na 100% a chcem zvíťaziť... Ale máme v kabíne chalanov plus tréner, ktorý tam pôsobili a pre nich to bude troška väčšia motivácia, ktorú prenesú verím aj do kabíny.

Predsa len, aký bude recept na defenzívu hosti na čele s kvalitným brankárom?
Jednoduchý. Uvariť na domácom ihrisku 3 body a potešiť domácich fanúšikov dobrou hrou.. Týmto ich pozývam na sobotňajšie stretnutie.

Patríš medzi najskusenejších a najvyťaženejších hráčov, v tejto sezóne si ako jediný v tíme nevycnehal na ihrisku co len minútu... V tíme je množstvo mladých hráčov, ktorým si vzorom. Vnímaš to rovnako?
Ja sa vôbec nepozerám na môj vek. Snažím sa trénovať, pracovať na sebe, aby bola so mnou spokojnosť. Som veľmi rád, že sa mi vyhýbajú zranenia, ale je pravda, že treba aj preto niečo spraviť, čo sa snažím. Či som vzorom nato sa musíte opýtať ich, ale ja to nepotrebujem, rešpektujme sa navzájom a ťaháme za jeden povraz na ihrisku a keď dám nejakú radu, je to už len na nich či ju zoberú alebo nie.

Je v silách mužstva zabojovať v tabuľke do 3.miesta?
Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie sezónna, ale treba sa tiež pozerať na zostavu kádra. Mladí chalani, dorastenci dostávajú tiež priestor, skôr káder do budúcna..

so 6. 4. 2019
o 15.30 hod.