Zdroj: http://www.fksnv.sk/aktuality/kavulic-je-spat  •  Vydané: 16.4.2019 6:39  •  Autor: Tibor Morihladko

Kavulič je späť

Kavulič je späťSpišiakom v aktuálnej "regeneračnej" sezóne trápi azda najviac lepšie koncovka. Sympatickú stopu však zanechávajú mladíci, ktorí rozhodujú zápasy. 19-ročný Adrián Majko s 5 gólmi a navrátilec v zostave Jozef Kavulič, ktorý strelil v poslednom kole vo Svidníku svoj druhý gól v sezóne. A práve nie len o návrate do zostavy sme sa porozprávali s 20-ročným odchovancom klubu.

Bolo to len nedávno, keď si strieľal góly za novoveský dorast a vyčkával na svoju šancu v seniorskom tíme ... Nakoniec v sezóne 2016/2017 v jarnej časti druhej ligy ako 18-ročný si strelil svoj prvý gól za A-tím. Bolo to presne 6. mája 2017 proti Šamorínu, kde si otvoril skóre zápasu. Ako si na ten prechod od dorastu k A-tímu spomínaš a samozrejme aj na gólový moment?
Pamätám si, že už ako dorastencov nás zavolali na prípravu a tréningy k A-mužstvu. Tuším, že sme sa k áčku pripojili traja alebo štyria. Pre nás mladých hráčov to boli vzácne skúsenosti trénovať a byť súčasťou kvalitného druholigového mužstva. Museli sme si zvykať na vyššie tempo hry, ťažšie osobné súboje, naučiť sa hrať taktickejšie ...... či už v zápase alebo na tréningu. Fuuu ... Pamätám si, že som proti Šamorínu nastupoval v základnej zostave, mali sme protiútok a ja som dostal center na zadnú tyč a hlavou sa mi podarilo trafiť loptu k blízkej žrdi.

Ďalšia sezóna už nebola taká šťastná pre Spišskú a možno tak trochu smolná aj pre teba. Minutáž v seniorskom tíme bola porovnateľná ako v minulej sezóne, naviac prišlo zranenie. Do štatistík si si zapísal ďalšie 4 góly. No z II.ligy sa vypadlo .... 
Áno bola to ťažká sezóna, pre celé mužstvo. Ja som mal slabšiu minutáž tak som si šiel pár krát zahrať aj za B-mužstvo. V tejto sezóne som dal síce 4 góly, no v druhej lige iba 2. V spomínanej sezóne som odohral prakticky iba jesennú časť. Po zimnej príprave som mal časté problémy so zadným stehenným svalom a keď som sa zo zranení konečne zotavil prišiel zápas so zvolením, kde som nastúpil do druhého polčasu odohral zhruba 5 minút a súperov hráč mi trafil nešťastne koleno a mal som roztrhnutý predný krížny väz. Tým pre mňa sezóna skončila. Šiel som na operáciu začal s rehabilitáciou a zotavovaním.

Jozef KavuličSúčasná 3. liga a tvoja 3 seniorská sezóna... Tentoraz už popri štúdiu na vysokej škole. Kde študuješ, v akom ročníku, ako zvládaš tréningový proces ...
Áno študujem na univerzite v Žiline. Momentálne som v druhom semestri prvého ročníka. Tréningový proces mám trochu upravený, nakoľko by som časovo nestíhal trénovať s mužstvom každý deň. Pondelky a piatky trénujem s mužstvom, v ostatné dni trénujem v Žiline individuálne. Čo mi vyhovuje, nakoľko pri väčšej tréningovej záťaži cítim trochu koleno a individuálne si to viem počas týždňa spevniť.

V jesennej časti si toho veľa nenahral .... Prečo? Na jar si 2 zo 4 zápasoch rozhodol práve ty. Tím si pripísal do tabuľky 6 vzácnych bodov. Zmenou čísla dresu to asi nebude. Spišskej Novej Vsi sa v ostatných sezónach v jarnej časti nezvyklo dariť. Teraz v 4 zápasoch 9 bodov ...
V jesennej časti som neodohral ani minútu, pretože som po zranení ešte nemohol hrať. K mužstvu som sa pripojil v zimnej prestávke. Po vysokej prehre s FK Košice sme ďalšie zápasy dokázali zvládnuť bez inkasovaného gólu, čo bolo základom úspechu. Mne sa podarilo dať síce dva góly, ale výkonnostne to ešte nie je podľa mojich predstáv. Body zatiaľ zbierame a dúfam, že to tak bude pokračovať čo najdlhšie.

(gól: Jozef Kavulič, III.liga: 1.FK Svidník - FK Spišská Nová Ves, 14.4.2019)

Tých kôl už do konca sezóny nie je veľa. Favorit na postup do II. ligy je jasný. Myslíš aj ty, žeby si si mohol zahrať ešte niekedy druhú ligu a možno aj vo farbách Spišskej Novej Vsi?
Áno. FK Košice majú káder prevyšujúci túto ligu. Nad pôsobením vo vyššej súťaži som ešte nerozmýšľal. Momentálne sa sústredím na štúdium a futbal hrám pre radosť.

Ak by si mal vymenovať 3 hráčov z dorastu, s ktorými by si si rád zahral v seniorskom tíme, ktorí by to boli?
Tých hráčov by bolo určite viac a s niektorými sa mi to aj podarilo. Ak mám vymenovať troch, tak určite Erik Labanc, Matej Kunzo a Tomáš Hudran.

 

22. kolo
so 20. 4. 2019
o 16.00 hod.
FK Spišská Nová Ves  FK NOVES Spišská Nová Ves

X - X

OŠFK Šarišské Michaľany