Blog

Aj málo stačí, aby sme robili veľké veci.

Po dlhšej dobe môžete opäť pomôcť svojmu klubu aj formou 2% z Vašich daní. S novým vedením prišli nové ciele, ktoré ľahšie dosiahneme spoločne. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnete darovať 2% FK SNV.

 

Vyzbierané financie použijeme na:

 • podporu a rozvoj tréningového procesu mládeže
 • zakúpenie výstroje, tréningových pomôcok, oblečenia a dresov
 • rekonštrukciu šatní a spoločných priestorov pre mládež
 • vzdelávanie trénerov a skvalitňovanie tréningového procesov

Viac o tom ako poukázať 2% pre FK SNV nižšie v texte.

 

Údaje pre poukázanie 2% pre FK SNV

Názov (obchodné meno):  Futbalový klub Spišská Nová Ves

Sídlo:                                      Ing. O. Kožucha 848/10, 052 01 Spišská Nová Ves

Právna forma:                      občianske združenie

IČO:                                        35 548 967

IBAN:                                     SK21 5600 0000 0034 3331 5001

Pre pomoc resp. otázky nás neváhajte kontaktovať: Tomáš Cehlár, 0902 205 847, futbal@fksnv.sk

 

Koľko percent môžem poukázať?

Som fyzická osoba

Poukazujem podiel vo výške 2 %. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane podáte na osobitnom tlačive, ktoré má predpísanú štruktúrovanú formu. Tlačivo nájdete na konci článku.

Som fyzická osoba a vykonávam dobrovoľnícku činnosť

Poukazujem podiel vo výške 3 %, ak som v súvisiacom zdaňovacom období vykonával/a dobrovoľnícku činnosť najmenej 40 hodín a predložím o tom písomné potvrdenie, ktoré vydá prijímateľ dobrovoľníckej činnosti na žiadosť dobrovoľníka.

Som právnická osoba

Poukazujem podiel vo výške 2 %, ak môj podnik v súvisiacom zdaňovacom období daroval finančné prostriedky najmenej vo výške, ktorá zodpovedá 0,5 % zaplatenej dane subjektívne určeným daňovníkom (nemôžu byť založení/zriadení na podnikanie) na verejnoprospešné účely. V opačnom prípade poukazujem podiel iba vo výške 1 %.

 

Ako poukázať podiel zaplatenej dane?

Podiel zaplatenej dane sa poukazuje dvomi spôsobmi.

 1. Daňové priznanie za mňa podáva zamestnávateľ:
 • Do 15.2.2021 musíte ako zamestnanec požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie daní za rok 2020, na základe toho sa vypočíta výška vaších 2%.
 • Následne vyplníte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane, ktoré má predpísanú štruktúrovanú formu (viď dole článok).
 • K vyplnenému tlačivu na účely vyhlásenia je potrebné doložiť aj potvrdenie od zamestnávateľa o zaplatení dane z príjmov zo zamestnania. Tieto tlačivá podáte na príslušný daňový úrad.
 • Vyhlásenie a potvrdenie môžete odovzdať aj našim trénerom a my to odnesieme na potrebný úrad
 1. Podávam si daňové priznanie sám
 • Vyplňte vyhlásenie na poukázanie podielu zaplatenej dane vyplníte priamo v daňovom priznaní k dani z príjmov.
 • Následne vyplnené daňové priznanie podáte do 31. marca príslušného roka (ak 31. marec pripadá na voľný deň, posúva sa termín na nasledujúci pracovný deň) buď osobne, poštou alebo elektronicky

 

Čiastočne vpylnené Vyhlásenie o poukázaní:

vyhlasenie-o-poukazani-dane_FK_SNV

Read More

TRÉNER MARKULÍK

 

1. Je po sviatkoch. Oddýchnutý? Ako si trávil sviatky?

Určite áno, Vianoce som prežil v kruhu rodiny, za čo som vďačný. Taktiež som stihol absolvovať dve školenia, zamerané na „positional game“ v kombinácii s „rondos“. Školenia prebiehali vzhľadom k aktuálnej situácií formou webinára. Ešte nejaké veci ma čakajú a som rád, že v tejto dobe, môžem aspoň takto naberať zaujímavé poznatky.

 

2. Mal si určite čas premýšľať nad jesennou časťou. Ako hodnotíš výkon A mužstva s odstupom času?

Podľa predstáv nám to nešlo predovšetkým v domácom prostredí. Tu bol dôležitý ukazovateľ „mindset“. Výsledkovo sme stretnutia nezvládli, zranili sa nám kľúčoví hráči, ktorých sme nevedeli adekvátne nahradiť. V určitých momentoch chýbala na hracej ploche vodcovská osobnosť a skúsenosti. Na ihriskách súperov sme však vyzerali veľmi dobre, no hlavne sme to podčiarkli bodmi. Chalani boli uvoľnení, verili si a na hre to bolo cítiť. V mužstve je obrovský potenciál, všetko sú to mladí a talentovaní chalani a ja verím, že poctivou prácou prídu aj dôležité výsledky.

 

3. Momentálne je zákaz trénovania. Odrazí sa tento výpadok na výkonnosti chlapcov?

Táto situácia je veľmi špecifická a najhoršie na tom je, že nevieme ako dlho to ešte bude trvať. Počas obmedzenia tréningového procesu, sme trénovali v skupinách po 6, teraz nemôžme ani len to. Nie je to jednoduchá situácia pre amatérsky šport a nevyzerá to tak, žeby najbližšie týždne mali priniesť nejakú zmenu. 16.01. sme mali hrať prvý preseason match proti Žiline, no v súčasnosti je to nereálne. Samozrejme, dá sa trénovať individuálne, chalani na sebe určite pracujú, no tréning s mužstvom, alebo samotný zápas sa nedá nahradiť.

 

4. Ty si trénerom aj U10. Ako vnímaš toto svoje pôsobenie? 

To je také futbalové rozprávkovo. Pri nich vidím to, prečo mám futbal rád. Chalani sú v „zlatom“ veku motorického učenia, všetko sa na nich lepí a sú neskutočne šikovní a talentovaní. Absolvovali sme spolu veľa tréningov, zápasov, turnajov, sústredení a vytvorila sa vynikajúca partia hráčov, ale aj rodičov. Všetko je to o prístupe, ochote, zanietenosti a výsledky určite prídu. Nemyslím však  výsledky v zápasoch, skôr to, že si to chalani užívajú, tešia sa, napredujú a futbal sa pomaličky stáva súčasťou ich života.

Šťastný nový rok 2021 prajem všetkým fanúšikom FK Spišská Nová Ves

 

KAPITÁN ŠOLTÉS

 

1. Je po sviatkoch, no ty máš už dlhšie pauzu od futbalu kvôli zraneniu. V akom je to stave dnes?

Ja už  pauzujem v podstate od 28.8.2020 kvôli zlomenine  ľavej  fibuly, čiže ta pauza od futbalu je už fakt veľmi dlhá .  Pozitívne je, že už v novembri som absolvoval tréningy s chalanmi . Noha držala, nebolo to ešte na 100 % ,ale každým tréningom to bolo lepšie a lepšie. Teraz sa snažím počas sviatkov  ešte individuálne cvičeniami  nohu spevniť a verím, že na začiatok zimnej prípravy už budem 100% fit.

 

2. Ako vnímaš výkony tvojich spoluhráčov v jesennej časti odstupom času ty?

Úvod sezóny a nejakým šesť kôl som odohral s chalanmi a po tom ako som sa zranil, som chalanov samozrejme sledoval a držal prsty.  Na výkonoch chalanov je ešte vidieť , že im chýbajú skúsenosti a patrične sebavedomie ,keďže máme veľmi mladé mužstvo. Ale sú to všetko veľmi talentovaní chlapci, ktorí  potrebujú pravidelne hrať práve takéto ťažké zápasy, kde získajú potrebne skúsenosti.

 

3. Čo treba z tvojho pohľadu zlepšiť, naopak v čom ste boli dobrí?

Mňa osobne mrzia hlavne stratené body v domácich zápasoch , kde sme často krát mali navrh, no zápas sme nedokázali dotiahnuť do viťazného konca. Doma musíme byť viac  sebavedomí a dominantní. Na tom treba určite popracovať. Taktiež musíme popracovať na zakončení. Pozitívum je, že v každom ťažkom zápase chalani nesklamali a hrali vyrovnanu partiu a výsledky zápasov boli vždy veľmi tesné.

 

4. Tešíš sa na tréningy s chlapcami a na zápasy?

Ako som spomínal , pauzujem už od augusta čiže na chalanov a treningy sa už veľmi teším . V kabíne sme veľmi dobrá partia . Hlavne dúfam, že epidemiologická situácia sa konečne zlepší a budeme môcť trénovať a plnohodnotne odohrať ligovú súťaž.

Read More

Milí rodičia, partneri a fanúšíkovia nášho klubu.

 

Obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc pri obnove časti administratívnej budovy, kde má prenajaté priestory náš Futbalový klub. Popri rekonštrukcii štadióna už neostal rozpočet na ich obnovu. Tieto priestory však potrebujú aspoň základnú rekonštrukciu.

Preto prichádzame s myšlienkou spoločného projektu FK SNV, STEZ-u, partnerov a rodičov. Chceme sa spoločne poskladať na nutnú rekonštrukciu týchto priestorov a mládežníckych šatní.

 

CIELE NAŠEJ INICIATÍVY:

Zlepšiť a zmodernizovať prostredie pre našu mládež, kde väčšia časť tejto budovy slúži práve im / spolu 6 hráčskych šatní /.

Nový priestor pre školenia našich trénerov, rozbor zápasov a ďalšie aktivity.

Pre A mužstvo vytvoriť novú klubovňu v priestoroch bývaleho baru.

 

FINANČNÝ CIEĽ:

Prvý krok je výmena starých okien a dverí na prízemí za nové plastové. Predbežne sme oslovili 5 rôznych dodavateľov, kde

najnižšia ponuka na komplet výmenu všetkých okien a dverí je 9.499 eur /spolu 20 okien a 3 vstupne dvere/.

Aktuálne mame k dispozícii tieto finančné prostriedky:

FK SNV – 4.000 Eur

STEZ –  2.000 Eur

 

AKO SA MOŽETE ZAPOJIŤ?

Darujte ľubovoľnú sumu ako súkromná osoba formou DARU na klubový účet.

Darujte ľubovoľnú sumu ako podnikateľ (možnosť zmluvy o reklame, kde vám vystavíme faktúru).

Ak máte zaujem podporiť tento projekt kontaktujte nás na futbal@fksnv.sk

 

ODMENA PRE VÁS:

Za každých 50 Eur = 1 x permanentka 2021

Za každých 500 Eur = 1 x VIP permanentka 2021

 

IBAN: SK21 5600 0000 0034 3331 5001

Do správy pre prijimateľa uveďťe vaše meno.

Ďakujeme vopred za Vašu pomoc.

 

Správna rada FK SNV

Read More

Druhá liga dorastu – skupina Východ:

Starší dorast U 19:

MFK Pohdonie – FK NOVES Spišská Nová Ves 2:3 (1:2)

Góly SNV: Hurtuk, Hrušovský, Trojan

Branislav Ondáš (hlavný tréner SNV):

„Od úvodných minút sme boli lepším mužstvom ako domáci, boli sme futbalovejší a do desiatej minúty sme mali dve 100% šance, ktoré sme žiaľ nepremenili. Súperovi sa podarilo ísť do vedenia. keď využil našu ľahkú stratu  pri zakladaní útoku. Chlapcov to ale nakoplo k obratu a ešte do polčasu sa nám podarilo výsledok otočiť. Druhý polčas sme začali výborne a strelili sme gól na 1:3.Súper však zakrátko znížil a hrozil štandardnými situáciami, ale do väčšej príležitosti sme ich už nepustili. Víťazstvo je zaslúžené,  ak by sme využili naše príležitosti mohol byť gólový rozdiel vyšší. To ale nemení nič na tom, že mužstvo podalo z doterajších troch zápasov najlepší výkon,  za ktorý si zaslúži pochvalu.“

Mladší dorast U 17:

MFK Pohronie – FK NOVES Spišská Nová Ves  0:3 (0:2)

Góly SNV:  Rumančík, Smorada, Kaščák

Ján Kamenický (hlavný tréner SNV):

„V  Pohroní sme si už v prvom polčase vytvorili šancí na šesť gólov, no využili sme len dve. V druhom polčase sme ďalej útočili na domácu bránu a dostávali domácich pod tlak. Využili sme len jednu šancu a dotiahli zápas do víťazného konca. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon.“

Read More

Ako by si zhodnotil priebeh jesennej časti?

Vstup do súťaže nebol ideálny. V úvode sme stratili dva body so Svidníkom, následne prišla výhra v Krompachoch, prehra s Lipanami a remíza v Spišskom Podhradí, kde sme absolútne nezvládli posledných 30 minút. Celkovo sme z 11 zápasov odohrali až 7 v domácom prostredí a s tým sme mali počas celej jesene obrovský problém. Potrebovali sme ich výsledkovo zvládnuť, no z viacerých dôvodov sa nám to nedarilo. Mrzia ma predovšetkým zaváhania so Svidníkom, Stropkovom, Kalšou, Vranovom, v ktorých sme neboli horším tímom, ale futbal sa hrá na góly. Paradoxne vonku sme v každom zápase hrali uvoľnene a teda sme zbierali body. Počas 4 zápasov na ihriskách súperov sme predviedli výborný futbal, samozrejme boli aj „hluché pasáže“( Podhradie a Krompachy ), ale celkovo mužstvo vyzeralo omnoho lepšie ako doma.

 

Máme veľké množstvo mladých hráčov, aká bola atmosféra v kabíne? Zvládali to chalani?

Chalani v domácich zápasoch na sebe cítili výsledkový tlak, príliš chceli a to nám zväzovalo nohy. Absentovala ľahkosť,  sebavedomie a hlavne skúsenosti. Viacerí sa s niečím podobným stretli prvýkrát. Do toho prišli zranenia, ktoré nám vyradili hráčov na celú jeseň. Veľmi nám chýbali predovšetkým kapitán Šoltés a strelec Kavulič, dlhodobo hral so sebazaprením Ľuboš Ontko, ktorý prakticky 5 týždňov netrénoval, aby čo najviac šetril zapálenú šľachu v kolene, a preto bol aj jeho výkon limitovaný. Ťažká bola hlavne posledná domáca prehra so Stropkovom, kde nám chýbal kúsoček športového šťastia. Poviem pravdu, nebolo to vôbec jednoduché. Tiež som mladý tréner, k tomu mladá kabína, pracujem bez širšieho realizačného tímu, a teda bolo to ťažké. Veľmi sme tento zápas chceli zvládnuť. Atmosféra nebola najlepšia a sú to obrovské skúsenosti aj pre mňa. Na pondelňajšom tréningu po Stropkove sme netrénovali, ale mali sme spoločný meeting v kabíne. Otvorene sme komunikovali o viacerých veciach a snažili sme sa veci nastaviť inak. Zmenil som herný systém, začali sme sa pripravovať na Sninu a vďakabohu sme zápas zvládli, lebo sme to už všetci veľmi potrebovali.

 

Ktorý zápas by si označil z Našej strany za najlepší/najhorší?

Najhorší bol asi úvodný zápas so Svidníkom, keď súper prišiel brániť v hlbokom bloku a po jedinej strele na bránu išiel do vedenia. V 90 min. nás pekným gólom zachránil Ľuboš Ontko. Za najlepší zápas by som označil určite stretnutie v Košiciach. Chalani predviedli vynikajúci, tímový výkon, no futbal nám v tomto zápase ukázal trošku odvrátenú tvár.

 

Ako vnímaš prerušenie súťaže?

Mňa osobne to trošku mrzí, nakoľko sme po výhre v Snine chceli konečne prelomiť domácu jesennú deku. Čakala nás séria zápasov proti Plavnici, Giraltovciam, Sobranecku, Bardejovskej Novej Vsi, Svidníku a chceli sme získať čo najviac bodov. Bohužiaľ je situácia taká aká je, musíme to rešpektovať. Po prerušení sme ešte ostali v tréningovom procese, pričom sme na základe opatrení trénovali v skupinách po 6. Skupiny som rozdelil podľa  formácií a riešili sme špecifické činnosti, vzhľadom k postom, na ktorých hráči hrávajú. Do tréningového procesu sa  zapojil aj náš odchovanec Miloš Lačný, ktorý má bohaté hráčske skúsenosti a určite priniesol nejakú pridanú hodnotu. Miloš je profesionál a ja som rád, že s nami bude nejaký čas.

 

Kedy plánujeme začať zimnú prípravu?

Zimnú prípravu plánujeme začať už 06.01. nakoľko 16.01. už máme prvý pripravný zápas proti MŠK Žilina. Posunutý bude určite aj štart jarnej časti, predbežne by sme mali začať 06.03.2020 dohrávkou proti Plavnici.

 

Máš už aj plán prípravných zápasov?

Áno, plán prípravného obdobia už mám hotový. Predbežne by sme mali odohrať 8 zápasov s veľmi kvalitnými súpermi ako Ružomberok, Žilina, Liptovský Mikuláš, Bardejov.

 

Nastanú nejaké zmeny v kádri A mužstva?

Zmeny určite nastanú, potrebujeme predovšetkým skúsenosť. Osobne by som bol najradšej, ak by sme každú formáciu posilnili jedným hráčom. Nejaké veci sú už rozbehnuté, ale nechcem predbiehať. Verím, že budeme konkurencie schopný.

 

Ako budeš tráviť vynútenú prestávku od futbalu?

Chcem si celú jeseň dôkladne prehodnotiť, zanalyzovať, určiť výstupy pre prípravné obdobie a jarnú časť. Tiež by som sa rád zameral na osobný rozvoj, prečítal knihy a absolvoval jedno školenie. Uvidíme, čo nám situácia dovolí.

Read More