Blog

Bola to dráma až do konca. Spišské derby skončilo nakoniec remízou 1:1, ktorá nám ale zabezpečila druhé miesto v tabuľke. Určite úspech nášho mladého mužstva, ktorý stále znamená reálnu šancu dostať sa do II. ligy z druhého miesta. Prinášame krátky rozhovor hlavného trénera Branislava Ondáša k  zápasu a k sezóne 2021/2022.


Včera to bolo Spišské derby druhého z tabuľky s predposledným. Nakoniec však remíza 1:1 potom, čo sme prehrávali skoro celý prvý polčas. Pre naše mladé mužstvo to bola ďalšia ťažká skúška, keďže sme vedeli, že nám treba min bod, aby sme skončili druhý?

Celý týždeň sme pripravovali hráčov nato, že to nebude ľahký zápas. Aj keď Rudňanom určite nevyšla jar podľa predstáv, majú skúsených hráčov, ktorí sa na tento zápas dobre namotivovali. My sme chceli dnes minimálne bod, ten sme získali, ale po veľmi nevýraznom výkone. Ťarcha výsledku našich hráčov poznačila, úplne nám chýbala ľahkosť, schopnosť presadiť sa 1:1.

Rudňany na nás vybehli veľmi aktívne strelili gól. Potom sme však držali loptu my, no nebolo to ideálne. Nakoniec sme gólom do šatne vyrovnali. V kabíne bolo potrebné chlapcov asi hlavne upokojiť, aby to zvládli?

Zápas sa pre nás vyvíjal najhoršie ako mohol, dostali sme rýchly gól a ten zamával s psychikou mnohých našich hráčov. Rudňany dosť zmenili spôsob hry akým sa prezentovali počas celej sezóny, hrali oveľa jednoduchšie. My sme držali loptu, ale tento ukazovateľ nie je vôbec dôležitý ak mužstvo nedokáže byť dostatočne nebezpečné. Cez polčas som sa snažil chlapcov upokojiť, lebo emócie, prílišné chcenie nás negatívne ovplyvňovali. Hneď na začiatku 2.polčasu sme dali po rohu tyčku, som presvedčený, že ak by bol z toho gól, tak by z chlapcov ta nervozita opadla a bolo by to určite lepšie. Do konca zápasu sme sa však museli obávať o výsledok.

Sme mužstvo, ktorému viac sedia ťažší súperi?

Hlavne v jarnej časti sme ukázali, že sme mužstvo, ktoré nemá vyrovnané výkony. Ale paradoxne proti mužstvám z hornej polovice tabuľky s výnimkou Lipan sme odohrali lepšie zápasy.

Obsadili sme nakoniec výborne druhé miesto. Cieľ sezóny bol postúpiť do novej tretej ligy, čiže skončiť do 8meho miesta, no nakoniec sme hrali o prvenstvo. Takže úspešná prvá sezóna opäť v Spišskej v pozícii trénera Áčka?

Po posledných sezónach je myslím pre mužstvo obrovským úspechom konečné 2.miesto. Liga je dlhodobá súťaž a my sme teda skončili na 2.mieste úplne zaslúžene. Naši hráči získali veľké skúsenosti, hlavne v jarnej časti sme hrali pod oveľa väčším tlakom, po fantastickej jeseni sme sa dostali do roly jedného z favoritov na postup. Súperi sa na nás chystali úplne inak ako na jeseň a aj preto to bolo oveľa ťažšie. To bola podľa mňa najväčšia príčina nevyrovnanosti našich výkonov. Samozrejme, že sme niektoré zápasy mohli a mali zvládnuť lepšie, ale celkovo sezónu hodnotím ako úspešnú. Máme mladé vývoja schopné mužstvo poskladané v drvivej väčšine z vlastných odchovancov čo nám môžu mnohé kluby len závidieť.

Autor: Tomáš Cehlár

 

Read More
V sobotu náš čakal ťažký zápas s kvalitným súperom. Stále sa hrá o druhé miesto v tabuľke, preto sme chceli vyhrať. Videli sme 3 krásne góly, ktoré nám zabezpečili víťazstvo v poslednom domácom zápase. Prinášame krátky rozhovor s hlavným trénerom Branislavom Ondášom:
 

Posledný domáci zápas sezóny sme zvládli. Vyhrali sme nad Stropkovom 3:0. Hosťom chýbal najlepší hráč, bolo to cítiť?

Zápas sme naozaj zvládli veľmi dobre proti silnému súperovi. Veď len my a Stropkov sme ako jediní počas sezóny v dvojzápase s Prešovom neprehrali. Samozrejme, že Stropkovu chýbal Varga, ale to nijak neznižuje náš kvalitný výkon.


Padli pekné góly, tento krát sa prebudil Kamil, ktorého peknou strelou doplnil Denis Martinko. Denis po druhý krát po sebe v základnej zostave. Asi to nie je prekvapenie po zápase v Kalši?

Kamilovi som pred zápasom povedal aby ostal pokojný a koncentrovaný, že dnes už určite prelomí streleckú smolu. Som rád, že sa presadil, jeho góly nám chýbali a dnes nám veľmi pomohli. Denis zase ukázal dobrú formu a len potvrdil to, že má výbornú kopaciu techniku. Strelil krásny gól zo strednej vzdialenosti, kvôli takýmto gólom chodia ľudia na futbal.


Posledný zápas v Rudňanoch, k druhému miestu potrebujeme aspoň bod. Takže je stále o čo hrať.

Je to derby zápas, Rudňany sa zachraňujú a stále nemajú definitívu záchrany. My zase chceme skončiť v tabuľke druhí. Stretnú sa teda dve mužstvá, ktoré majú o čo hrať. Na zápas sa dobre pripravíme a verím ,že ho zvládneme.

Auto: Tomáš Cehlár

Foto: Dominika Sitiarikova

 
Read More

6.6.2022, FK SNV – Po náročnom domácom zápase s Vranovom sme vycestovali do Kalše, kde sa nehrá nikdy ľahko. Po výbornom kolektívnom výkone sme vyhrali a zaslúžene ostávame na druhom mieste tabuľky. Prinášam Vám rozhovor s hlavným trénerom Branislavom Ondášom po zápase s Kalšou:

Súper zo stredu tabuľky, no vie byt nepríjemný. S čím ste išli do zápasu?

Ondáš: Chceli sme potvrdiť ťažko získané body doma s Vranovom. Do Kalše sme išli s úmyslom bodovať. Našim cieľom bolo súpera vysoko napádať, hrať čo najďalej od našej brány. Vonku sa všade získavajú body ťažšie, no my sme boli pripravení a zaslúžene sme zobrali všetky 3body.

Začali sme aktívne a kombinačne, čo vyústilo do prvého gólu. Potom Kalša vyrovnala a dostali sme červenú. Ako to mužstvo zvládlo?

Ondáš: Od úvodu sme boli lepším mužstvom, zaslúžene sme išli do vedenia. No súper využil naše zaváhanie peknou strelou vyrovnal. Potom prišlo sporné vylúčenie nášho hráča. Mužstvo sa však zomklo, príkladne bojovalo a početný rozdiel nebol vôbec viditeľný. Naďalej sme boli aktívnejší ako súper a pridali sme ďalšie góly.

Menšie domáce ihrisko nám asi pomohlo v tom, že ani nebolo cítiť, že sme boli o jedného menej. Alebo to vidíš inak?

Ondáš: Práve naopak, myslím si že kondične sme mali jasne navrch. Loptu sme držali najmä my a na väčšom ihrisku by to bola pre nás určite výhoda.

Dôležité 3 body?

Ondáš: Ceníme si každé víťazstvo, nerodilo sa vôbec ľahko. My sme ale potvrdili rolu favorita a za predvedený výkon sme si 3body určite zaslúžili. Chlapci si za tento výkon zaslúžia pochvalu a uznanie.

 

Autor: Tomáš Cehlár

Read More

FK SNV – Vranov, 1:0 – Tento víkend sme privítali súpera z hornej časti tabuľky. Po Prešove každý čakal s Vranovom dobrý futbal, no počasie bolo proti. V silnom vetre sme si na konci zápasu nakoniec krásnou strelou z hry z kopačky Denisa Marinka vybojovali 3 body.

Silný vietor, súper z lepšej polovice tabuľky, dlho stav bez gólov… takže asi výhra teší?

Branislav Ondáš: Veľmi ťažký zápas v silnom vetre, ktorý podľa mňa ovplyvnil hru na oboch stranách. Nebol to určite pekný futbal, snažili sme sa prispôsobiť podmienkam, ale nebolo to jednoduché. Navyše proti nám hral kvalitný súper, ktorý má skúsených hráčov. V poli to bolo veľmi vyrovnané, šance mali obe mužstvá. Sme radi, že sme nakoniec strhli víťazstvo na našu stranu po peknej strele v závere zápasu.

Dobré striedanie a Denis dal krásny gól, prvý v tejto sezóne. Takže striedanie vyšlo?

Branislav Ondáš: Áno vždy ide hráč z lavičky do hry aby mužstvu pomohol. Myslím, že práve to rozhodlo zápas v náš prospech, prišli striedajúci hráči a pozitívne ovplyvnili dianie na ihrisku. Denis dal naozaj krásny gól, ktorý nám priniesol plný bodový zisk.

Čo znamená dnešná výhra pre mužstvo?

Marek Janečka: Veľmi dôležité víťazstvo pre nás z pohľadu toho že súperi pod nami sa k nám priblížili bodovo. Vedeli sme, že k nám príde Vranov, ktorý má skúsené mužstvo s dobrým trénerom. Zvládli sme zápas bodovo, ale celkovo to nebol pohľady futbal pre oko diváka. Vo veľkej miere to bolo spôsobene silným vetrom, ktorý je vo futbale to najhoršie, čo môže byť. Máme do konca ligy ešte 3 kola a chceme ich zvládnuť, tak aby sme skončili v tabuľke minimálne na 2 mieste.

Autor: Tomáš Cehlár
Foto: Dominika Sitiariková

Read More

3.4.2022, FK SNV – Vo včerajšom zápase proti Giraltovciam sme v nadstavenom čase vybojovali 3 body. Natiahli sme víťaznú šnúru s Giraltovcami, v ktorej sme už 4 krát po sebe vyhrali 1:0. Teploty boli na hranici mrazu, preto nebol tento zápas ľahký ani pre divákov. Ďakujeme všetkým, ktorí aj napriek tomu prišli povzbudiť náš tím. Ako už tradične, prinášame Vám pozápasový rozhovor s hlavným trénerom, Branislavom Ondášom.

Včera to bol určite ťažký zápas. Aj keď tabuľka možno hovorila jasne, no víťazný gól padol až v nadstavenom čase. Ako hodnotíš teda tento zápas?

Treba povedať na rovinu, že sme nehrali dobre. Super dobre bránil a my sme sa presadzovali veľmi ťažko, navyše sme kazili veľa jednoduchých prihrávok. Snahu chlapcom nemožno uprieť, ale chýbala väčšia ľahkosť a sebavedomie. Teší ale fakt, že sme bojovali do záverečného hvizdu a nakoniec prišiel aj vytúžený víťazný gól aj keď v nadstavenom čase.

Nastúpili sme v zmenenej zostave a od začiatku nastúpili niektorí hráči prvý krát. Ako hodnotíš ich výkon?

Máme dostatočne široký káder, každý hráč, ktorý dostane šancu by mal byť pripravený podať výkon, ktorý pomôže mužstvu. V dnešnom zápase ťažko vyzdvihnúť niekoho výkon, vieme hrať určite lepšie.

Giraltovce dobre a kompakte bránili, no na našich chlapcoch bolo vidno bojovnosť a chcenie vyhrať doma. Takže nakoniec zaslúžená výhra?

Áno ako som spomínal nasadenie, chcenie, bojovnosť boli v poriadku. Nielen Giraltovce, ale všetci súperi si už na nás budú dávať po vydarenej jesennej časti oveľa väčší pozor. Vo väčšine zápasov budeme na jar ako favorit, budeme musieť viac tvoriť a toto chceme zlepšiť.

Ako si aj na začiatku jarnej časti tvrdil, že nebude ľahký zápas, možno na pár výnimiek, tak sa to zatiaľ potvrdzuje?

Jasné, každé mužstvo o niečo hrá, veľa družstiev chce skončiť čo najvyššie a postúpiť do novovytvorenej 3.ligy a veľa mužstiev je namočených do zostupu. Takže nikto nám body nedaruje lacno.

Stále sme teda bodovo rovnako s Prešovom. Ako vnímaš ty tento súboj na diaľku?

Viacerí nás tlačia do nejakého súboja o postup s Prešovom. My pozeráme len na seba, pri pohľade na súpisku Prešova, každý kto rozumie futbalu vidí, že je to mužstvo, ktoré by hralo v prvej polovici tabuľky v 2.lige.Radi by sme boli bodovo do vzájomného zápasu s Prešovom čo najbližšie kvôli veľkému diváckemu záujmu o tento zápas. Ale tento zápas je ešte veľmi ďaleko a my sa potrebujeme sústrediť a zvládnuť zápas v Sobranciach. To je to, čo nás momentálne zaujíma najviac.

Autor: Tomáš Cehlár

Read More

FK SNV, 28.3.2022 – V treťom kole sa nám podaril na ihrisku súpera plný bodový zisk. Štyrmi gólmi sme si zariadili výhru nad Spišským Podhradím a odnášame si odtiaľ dôležité body. Už teraz sa tešíme na domáci zápas s Giraltovcami.

Dôležitá výhra a dôležité body po včerajšom zápase. Išli ste do zápasu s nejakou inou taktikou ako doteraz?

Braňo Ondáš: Áno, veľmi sme chceli aj potrebovali vyhrať. Na ťažkom teréne sme podali solídny výkon, boli sme lepší ako domáci a zaslúžene sme vyhrali. Veľmi ťažko sa kombinovalo a tomu sme sa snažili prispôsobiť aj taktiku. Cieľom bolo hrať jednoducho a čo najďalej držať loptu od našej brány.

Striedali ste aj viac hráčov, presadili sa aj viacerí hráči okrem tradičných mien. Chlapci mali asi veľkú chuť vyhrať?

Braňo Ondáš: Teší ma, že sa dokázali presadiť strelecky viacerí hráči. Je dôležité, aby sa to rozložilo aj na ostatných. Do hry sme sa snažili zapojiť čo najviac hráčov, lebo vieme, že na jar budeme potrebovať dostatočne široký káder. Prídu karty, zranenia, strata športovej formy a je dobre keď budeme mať adekvátnu náhradu. Zdravá konkurencia je základom napredovania kolektívu aj jednotlivcov.

Po taktickej stránke dobrý výkon mužstva. Splnili ste to čo ste si v šatni povedali?

Marek Janečka: Áno, sme spokojní. Boli sme cely zápas dominantní a vyhrali sme zaslúžene. Dobre je, že góly strelili viacerí hráči. Potrebovali sme dobrý výsledok po dvoch zápasoch, ktoré nám bodovo nevyšli. No vo futbale to tak niekedy býva. Nie všetko a vždy dopadne tak ako by sme chceli. Už sme hlavami v zápase s Giraltovcami a chceme potvrdiť 3 body z vonku aj doma.

Autor: Tomáš Cehlár

Read More
21.3.2022, FK SNV – V druhom kole sme na domácom trávniku privítali mužstvo zo Sniny s ktorým sme nakoniec po našom enormnom tlaku na záver iba remizovali 1:1. Náš gól opäť strelil Kamil Zekucia.  Snina pred týmto zápasom porazila Stropkov 3:0 a preto sme vedeli, že to nebude ľahký zápas. Čo si o zápase myslí náš tréner Branislav Ondáš Vám prinášame v krátkom rozhovore.
Po prehre s Popradom trebalo zabrať naplno, nevyšlo to, aj keď mužstvo bojovalo do poslednej sekundy. Čo chýbalo k víťazstvu?

Áno chceli sme zvíťaziť a vrátiť sa na víťaznú vlnu. Myslím, že sme nehrali zle, snažili sme sa byť aktívni a súpera napádať vysoko už pri rozohrávke. Viackrát sme loptu pri tejto činnosti získali, no finálna fáza sa nám v sobotu nedarila. Gól sme strelili po rýchlej kolmej akcii, ale chcelo to pridať ešte jeden. Do druhého polčasu boli pokyny jasné, hrať naďalej aktívne, nezačať brániť tesný náskok. No Snina využila zaváhanie v našej hre a z brejku vyrovnali. My sme mali prevahu aj naďalej, ale gól sa nám už streliť nepodarilo. Je potrebné pochváliť aj súpera, ktorý príkladne bojoval a v rýchlych protiútokoch bol veľmi nebezpečný. Napriek ďalšej strate bodov je ťažko hráčom niečo vytýkať.

Každopádne, mužstvo hralo lepšie ako v Poprade. Možno chýbalo aj trošku šťastia?
Áno zlepšenie v hre oproti Popradu bolo evidentné, no chýbal väčší pokoj a dôraz v zakončení. Ako som vravel, v jarných zápasoch to bude oveľa ťažšie, súperi budú na nás nachystaní, my budeme vo väčšine zápasoch favorit a to je pre mnohých našich hráčov nová skúsenosť. Na prvé jarné kolo to však bol kvalitný treťoligový zápas.
Autor: Tomáš Cehlár
Foto:
Read More

14.3.2022 – Jarnú časť sme odštartovali na pôde súpera, konkrétne v Poprade na umelej tráve. Stretnutie skončilo 3:1 v náš neprospech. Je to prvá prehra po skvelej Jesennej časti, kedy naše mužstvo ani raz neprehralo. Taký je futbal, taký je šport. Prinášame Vám rohovor trénera, Branislava Ondáša, ktorý zhodnotí zápas.

 

Pán tréner, prvá prehra a hneď v prvom kole v Poprade? Ako hodnotíš výkon mužstva?

Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Viacerí hráči zahrali pod svoje možnosti. Ale hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý má dobrých jednotlivcov doplnených o troch druholigistov z Podbrezovej. Myslím si, že to bol remízový zápas, ale súperovi sa podarilo streliť tri góly a nám len jeden.

Chýbal Chriss, Kamil Zekucia trafil tyčku a druhý gól mu neuznali kvôli ofsajdu. O to viac asi mrzí takáto prehra…

Samozrejme, že Chriss nám chýbal, ale Kamil ho na hrote zastúpil veľmi dobre. Strelil gól, dal tyčku a bol pre súpera celý zápas veľmi nebezpečný. Škoda neuznaného gólu, situáciu si pozriem na videu. Prehra určite mrzí, lebo remíza by zápasu svedčala viac.

Cítiť v kabíne tlak, že je Spišská favoritom na postup?

Tlak na nás hlavne vyvíjajú všetci naokolo. Možno je táto prehra na niečo dobrá, veľmi rýchlo mnohí zabudli, že mužstvo môže aj prehrať. Aj naši hráči sú len ľudia a nie je vôbec samozrejmosť vyhrávať v tejto súťaži.

Sme len na začiatku, prvé kolo a prehra v ňom. Aj toto môže chlapcov vyburcovať. Čo si beriete do ďalšieho zápasu?

Do ďalšieho zápasu potrebujeme zmeniť veľa vecí ak chceme byť úspešní. Verím, že z chýb, ktoré si rozoberieme, sa poučíme a vrátime sa rýchlo k tomu čo nás robilo silným mužstvom.

 

 

Read More

Spišská Nová Ves, 17.2.2022 – Futbalový klub Spišská Nová Ves bol úspešný v žiadosti o financie z Košického samosprávneho kraja na zavlažovací systéme pre nové trávnaté tréningové ihriská, ktoré bude slúžiť najmä našej mládeži. Preto zverejňujeme výzvy na predkladanie cenových ponúk pre zhotovenie tohto diela. Naším plánom je vybrať dodávateľa čo najskôr, aby sme stihli zasiať trávu tak, že v lete už budeme môcť na týchto ihriskách trénovať.

Výzva:

V Ý Z V A
na predloženie cenovej ponuky

podľa § 117 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Predpokladaná hodnota zákazky: najviac (maximálne) 17.000 EUR s DPH.

Lehota a miesto predkladania ponúk:  do 03. 03. 2022 do 16:00 hod.

Otváranie ponúk sa uskutoční dňa:  04.03.2022 o 10:00

Výzvu stiahnite TU. 

Povinné prílohy na stiahnutie:

Príloha č.1 – Návrh plnenia kritérií

Príloha č. 2 – Výkaz výmer

Príloha č. 3 – Identifikačné údaje predkladateľa

Prílohy:

Príloha č. 4 – Opis predmetu zákazky

Príloha č. 5 – Technická situácia

 

„Projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom“.

Read More

Milí naši fanúšikovia,

 aj tento rok je tu pre Vás možnosť podporiť Futbalový klub Spišská Nová Ves 2% z Vašich daní.

Všetkým Vám, ktorí ste tak urobili už minulý rok veľmi pekne ďakujeme. Pre ostatných je tu naša prosba, aby ste tak urobili tento rok.

Vaše 2% z daní sú dôležitou súčasťou financovania nášho klubu. Aj vďaka nim vieme zabezpečovať kvalitné vybavenie a trénerský proces pre všetkých našich futbalistov a futbalistky bez rozdielu.

Aký je postup pri poukázaní 2% / 3% z Vašich daní?

  1. Do 15.02.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Do pred vyplneného vyhlásenia, ktoré nájdete si môžete stiahnuť TU vyplňte Vaše údaje aj spolu so sumou, ktorú chcete poukázať.
  5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení a v prípade 3% aj Potvrdenie klubu o praxi odovzdajte:
    1. do 30. Apríla 2022 na Daňový úrad podľa Vášho bydliska,
    2. alebo do 20. Apríla 2022 trénerom na tréningoch.
  6. Môžete darovať aj  3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín . Potvrdenie od klubu si môžete stiahnuť TU, stačí ho len vyplniť s Vašimi údajmi.

Na stiahnutie:

 

Read More