Blog

1 FC Tatran Prešov vs. FK SNV, 1:3 (polčas 0:1) – Včerajší futbalový sviatok v podobe Spišsko-Šarišského derby mal všetko čo mal mať. Kvalitné tímy, plna tribúna, dobrý futbal. Nakoniec sme uspeli my a odnášame si aj z Prešova plný počet bodov. O postrehy sa s nami podelili tréner Branislav Ondáš. a hrajúci asistent trénera Marek Janečka.

Branislav Ondáš, tréner:

3:1 v Prešove. To musí byť asi tréner spokojný? ako hodnotíš zápas?

Zápas v Prešove u veľkého favorita súťaže sme zvládli výborne. Veľmi nám pomohol prvý gól tesne pred polčasovou prestávkou, ktorý nám dal značnú výhodu do ďalšieho priebehu zápasu. Zamerali sme sa na pozorne bránenie a rýchle protiútoky. Gól na 2:0 nás však veľmi uspokojil. Z toho pramenilo zníženie. Výsledok sme si však postrážili a v závere po peknej krídelnej akcii pridali tretí gól. Chlapci ukázali výborný prístup a odhodlanie. Bol to ťažký zápas, súper má v družstve viacero talentovaných hráčov.

Vyhráva sa na góly a presadila sa trojica hráčov. No včera svoju robotu urobila asi aj obrana.

Domáci mali územnú prevahu, ale boli sme smerom dopredu veľmi nebezpeční. Som rád, že sa strelecky presadili ďalší hráči. Viac pozornosti sa stále dostane strelcom gólov, ale kto futbalu rozumie vie, že obrana je pre úspech mimoriadne dôležitá. Dnes bola obranná hra celého družstva veľmi dobrá.

Zápas sme zvládli aj bez dvoch hráčov základu. Náhradníci splnili svoje úlohy? aj keď sa Jožko Kavulič porúčal skôr kvôli zraneniu, ako to s ním vyzerá?

Dnes sa potvrdilo, že všetci hráči, ktorých v kádri máme sú dôležití. Hráčov, ktorí boli v kartovom treste sa nám podarilo nahradiť. Chlapci, ktorí dnes nastúpili odohrali výborný zápas. Máme nad čím premýšľať, urobiť zostavu na domáci zápas proti Košiciam bude náročné, no len konkurenčné prostredie zlepší našich hráčov. Zatiaľ nevieme ako na tom Jožko Kavulič je. Dúfam, že to nebude nič vážne.

Marek Janečka, hrajúci asistent trénera:

Často hovoríme, že ideme krok po kroku… toto bol ale veľký krok, či?

Liga je dlhodobá súťaž, nie je to šprint. Urobili sme ďalší krok, ale cesta je ešte dlhá. Áno, tešíme sa, že sme zvládli súpera, ktorý je najstarším klubom na Slovensku. Dnes sa z tohto úspechu radujeme,  zajtra už prepíname na TU Košice.

Vo včerajšom zápase sme dobre bránili, mali sme dobré šance v protiútokoch a mali sme aj chvíle, kedy sme súpera zatlačili. Takticky ste to zvládli?

Áno, včera sme hrali možno viac defenzívne ako doteraz. Zamerali sme sa viac na obrannú činnosť celého mužstva a chceli sme byť zároveň nebezpečný aj smerom dopredu, čo sa nám aj podarilo. Včera sme boli aj celkom efektívny. Takže po taktickej stránke spokojnosť.

Ak by si mal jednu vec vyzdvihnúť, no naopak, jedna vec nám nešla… čo by to bolo?

Včera nám nešla až tak kombinácia, ale bolo na to viac dôvodov …. kvalitný súper a ihrisko bolo dosť hrboľaté a tvrdé, takže tá kombinácia bola sťažená. A vyzdvihol by som kolektívny výkon celého mužstva od vedúceho mužstva až po posledného fanúšika Spišskej na tribúne sme všetci boli sústredení a odhodlaní urobiť všetko pre dobrý výsledok s Tatranom Prešov.

___

Vychutnajte si včerajšie gólové momenty:

45′ Tomáš Ontko , Gól zo štandardnej situácie
61′ Adrián Majko , Gól z hry
77′ Kamil Karaš , Gól z hry
89′ Róbert Hagara , Gól z hry

foto Autor: Viktor Zamborský / Futbalnet

Read More

V 9. kole sme privítali doma mužstvo zo 4. priečky tabuľky. Bol to prvý zápas so súperom z hornej časti tabuľky, favoritom súťaže. Svojím výkonom sme určite nesklamali, ba naopak. Napriek remíze našu radosť na konci zápasu narušila červená karta pre Kamila Zekuciu, ktorý nám bude chýbať v ďalšom zápase s Prešovom. A ako zápas videl tréner Branislav Ondáš?

Včerajší zápas mal asi všetko čo by mal futbalový sviatok mať … kvalitný súper, diváci na tribúnach, ozaj dobrý futbal. Ako hodnotíš zápas a výkon našich chlapcov?

Áno, konečne prišla pekná divácka kulisa, chlapci si ju za doterajší priebeh sezóny určite zaslúžia. Myslím že sme videli výborný treťoligový zápas, obe mužstvá ukázali prečo sú v tabuľke vysoko. V 1.polčase sme boli aktívnejším mužstvom, no nepremenili sme slušné príležitosti. V 2.polčase sa hra vyrovnala, dostali sme sa do vedenia, ale nepodarilo sa nám udržať najtesnejšie vedenie. Víťazstvo mohli strhnúť na svoju stranu obe mužstvá a preto je remíza asi spravodlivá.

Pred vyrovnávajúcim gólom bol súper chvíľku dlhšie okolo našej šestnástky, nevedeli sme dostať na naše kopačky a po rohovom kope sme si dali nešťastný vlastný gól. Bola to opäť slabšia chvíľka v zápase?

Súper tam vystupňoval tlak, nám sa nepodarilo dostať loptu do bezpečia a po opakovanom rohu sme si smolne dali vlastný gól. Nepovedal by som, že to bola slabšia chvíľka nášho mužstva, Lipany majú svoju silu a preto je normálne, že si dokázali vypracovať nejaké príležitosti.

Do ďalšieho zápasu s Prešovom sme prišli o dvoch hráčov základu, Kamila Zekuciu a Matúša Somšáka. Bude to šanca pre lavičku?

Samozrejme je to dobrá príležitosť pre hráčov, ktorí doteraz hrávali menej. Verím tomu, že sa na Prešov pripravíme a pokúsime sa ich potrápiť. Tatran bude v tomto zápase veľkým favoritom, uvidíme ako sa nám podarí vyrovnať s absenciami potrestaných hráčov.

Read More

Aj v ďalšom zápase na ihrisku súpera sme ukázali našu silu a tento krát sme zvíťazili 1:2 gólmi Ľuba Ontka a Tomáša Tkáča. Prinášame rozhovor s trénerom Branislavom Ondášom po tomto zápase a opýtali sme sa aj na najbližší zápas, v ktorom doma v sobotu privítame Lipany. Pôjde o súpera z hornej časti tabuľky, takže sa môžu diváci tešiť na dobrý zápas.

Kurzy v stávkových kanceláriách hovorili jasne, no vieme, že zápasy vonku vedia prekvapiť. Nakoniec ďalšia výhra u súpera. Ako hodnotíš výkon mužstva?

Bol to náročný zápas ako každý na ihriskách súperov. Domáci boli dobre motivovaní a chceli nás obrať o prvé body. Boli sme lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali. Ale mali sme v zápase slabšiu pasáž, kde sme dostali gól a súperovi sme dali nádej na lepší výsledok. Sme radi, že sme to nakoniec zvládli a pripísali si ďalšie víťazstvo.

Súper znížil v druhom polčase. Výhru ste si ustrážili. Spokojnosť?

Spokojnosť je určite s 3bodmi,ale sú veci, ktoré musíme zlepšiť. Mrzí má najmä zbrklé riešenie brejkových situácií. Tam potrebujeme ukázať viac rozvahy a sebavedomia.

Presadili sa ďalší hráči zo súpisky. Je asi dobré, že máme hráčov, ktorí dopĺňajú Zeka?

Je dobré, že sa presadili aj ďalší hráči zo súpisky. Každé mužstvo potrebuje, aby sa sila v zakončení rozložila na viacerých hráčov. Nakoniec je ale úplne jedno, kto strelí gól, futbal je kolektívny šport, podstatný je úspech mužstva a nie jednotlivca.

Budúcu sobotu nás čaká zápas s Lipanmi. Papierovo budeme síce favoritom, no ani Lipany ešte v tomto roku neprehrali. Bude to zrejme veľmi vyrovnaný zápas.

Vôbec by som nás nestaval do dole favorita. Lipany určite patria k najsilnejším mužstvám v tejto súťaže. Majú dlhodobo stabilizovaný káder, ich hráči majú odohrané náročné zápasy v 2.lige,takže si uvedomujeme, že príde k nám veľmi náročný protivník. Zatiaľ sme hrali s najmä s mužstvami z dolnej polovice tabuľky, budeme sa snažiť pripraviť čo najlepšie a zápas ukáže ako na tom sme.

Read More

FK SNV – 1. FK Svidník, 9 : 0 (5:0, 4:0) – Podľa tabuľky zápas lídra tabuľky s posledným tímom. Na prvý pohľad sa to zdá byť jednoznačný zápas, no to nie je vždy pravidlom. Navyše keď Svidník mal doteraz ťažších súperov, posilnil sa a preto bolo potrebné pristupovať k zápasu veľmi zodpovedne. Nakoniec sa nám ale zápas podaril, chlapci herne predviedli dobrý výkon, Kamil Zekucia nasúkal súperovi 5 gólov a presadili sa aj ostatní hráči. Viac porozpráva hlavný tréner, Branislav Ondáš.

Nakoniec jednoznačný výsledok. Prekvapený?
Áno, výsledok je jednoznačný, hlavne kvôli nášmu vynikajúcemu prvému polčasu. Chlapci pristúpili k zápasu presne tak ako sme si predstavovali. Nabádali sme ich aby nedošlo k žiadnemu podceneniu, cieľom bolo hrať aktívne, rýchlo a agresívne. Vďaka tomu bolo po prvom polčase prakticky rozhodnuté.

Došlo k miernej zmene zostavy na začiatku? Taktika?
Máme dostatočne široký káder, v ktorom chceme udržať konkurenčné prostredie a preto zmeny v zostave sú normálne. Každý hráč by mal byť pripravený a schopný pomôcť ak dostane šancu.

Aj kvôli výsledku sa do hry zapojilo viacero hráčov z lavičky. Ako obstáli v zápase?
Samozrejme výsledok nám umožnil využiť všetky striedania. Rád by som do hry poslal všetkých hráčov z lavičky, to žiaľ nie je možné. Šancu dostali ofenzívni hráči. Bola to pre nich ideálna príležitosť chytiť sa strelecky, dostať sa do hernej pohody a nadobudnúť väčšie sebavedomie.

FK SNV – 1. FK Svidník, 9 : 0 (5:0, 4:0)

11′ Kamil Zekucia , 13′ Juraj Kamenický , 26′ Kamil Zekucia , 36 Daniel Čabala – vlastný gól, 38′ Kamil Zekucia , 49′ Kamil Zekucia , 58′ Ľuboš Ontko , 65′ Kamil Zekucia , 84′ Adrián Majko

 

 

Read More

III. liga Východ, 6. kolo – Po dvojtýždňovej pauze bez zápasu sme vycestovali do Krompách. Po bezgólovom prvom polčase sme našimi štyrmi gólmi zariadili ďalšie víťazstvo v rade a natiahli sme našu víťaznú šnúru na 9 zápasov. Prinášame Vám vyjadrenie trénera Branislava Ondáša. Najbližší zápas odohráme doma 4.9.2021 s mužstvom 1. FK Svidník o 15:30.

Prvý polčas sme mali hru na našich kopačkách, mali sme gólové šance, no gól sme nedali. Čo ste si povedali v šatni?

Áno, zápas sme mali pod kontrolou, no nevyužili sme tri obrovské šance a súper mal tiež jednu príležitosť a preto výsledok mohol byť pre nás veľmi zlý po prvom polčase.

V druhom polčase prišli už aj zaslúžené góly, vyšli aj striedania. Hrali ste to, čo ste chceli?

Povedali sme si, že musíme hrať stále aktívne a že potrebujeme zlepšiť finálnu fázu. Hlavne vzadu hrať zodpovedne, vedeli sme že nejaké šance si ešte vypracujeme. Nakoniec sme strelili štyri góly a vyhrali zaslúžene. Všetci hráči v kádri sú dôležití a do hry ich posielame s tým aby mužstvu pomohli. Často hráčom prízvukujem, že je niekedy dôležitejšia 11ka hráčov, ktorá zápas dohrá ako tá, ktorá zápas začala.

Keď si zoberieme aj koniec minulej sezóny, tak je to 9 víťazstiev v rade, prvé miestom v tabuľke, plný počet bodov. Určite nie je ľahké byť vždy v úlohe tímu, od ktorého sa čaká víťazstvo?

Samozrejme, že nás teší séria víťazstiev, body sú odmenou pre hráčov, realizačný tím a taktiež pre všetkých ľudí, ktorí sa starajú o chod klubu. My sa však určite necítime ako nejaký favorit, Prešov, Lipany, Košice sú tí najväčší favoriti, výborne hrá taktiež Stropkov a Vranov. My sa snažíme vždy pripraviť na najbližšieho súpera a tak to budeme robiť aj naďalej. Čaká nás Svidník, ktorý sa výrazne posilnil a už zďaleka nie je tým mužstvom čo bol na začiatku sezóny v prvých kolách. Verím, že nás prídu povzbudiť diváci v čo najväčšom počte.

FK Pokrok SEZ Krompachy – FK Spišská Nová Ves, 1 : 4

góly:
Read More

V sobotu začína nový ročník III. ligy Východ. Preto Vás radi pozývame na tribúny, kým tu možnosť máme. V prvom kole, už túto sobotu o 16:30, nás čaká hneď derby zápas s FK Poprad.

Cieľ pred letom bolo rozumne posilniť na 2 až 3 postoch, aby sme to ekonomicky zvládli. Sme radi, že Kamil neváhal aj keď mal ponuky a stal sa po jarnom hosťovaní opäť našim hráčom. Chriss Attah nebol v pláne, ale vedeli sme, že na hrot chceme posilu. Hráči aj naši bývalý, ktorých sme oslovili, boli nad naše finančné možnosti. Chriss je kvalitná a rozumná voľba.
„Marek Janečka vitaj na Spiši. Odmietol zaujímavé ponuky a vzal na seba zodpovednosť v podobe 3 pozícii. Prekvapil nás s akým nasadením do toho vhupol. Vidieť ich s Braňom pracovať a rozprávať sa odborne o futbale je zážitok.“ hovorí Karol Kacvinský, FK SNV.
Základ mužstva tvoria hráči z minulých sezón, kde všetci prejavili záujem pokračovať a nikoho sme nemuseli presviedčať.
Členovia tímu pre sezónu 2021 / 2022:

Š. Petrík, Ĺ. Ontko, R. Hagara, T. Tkáč, T. Baranyi, J. Kavulič, K. Zekucia, P. Korba, T. Gáborčík, M. Gibala, Ch. Attah Jr, O. Riš, M. Petrík, J. Kamenický, T. Ontko, Š. Ištvaník, M. Hamrák, K. Slebodník, L. Šomšák, M. Janečka (hrajúci asistent trénera), M. Šomšák, A. Majko, A. Bašista

B. Ondáš – hlavný tréner, M. Badzík – vedúci mužstva

Tešíme sa na Vás na tribúnach !!!

Read More

S rozvojom futbalu v Spišskej Novej Vsi to myslíme vážne a príchod Mareka Janečka do nášho klubu je toho ďalším dôkazom. Spolu s Marekom prichádza do klubu skúsenosť, ktorú potrebujeme, ak chceme mať vysoké ciele.

Marek bude v klube zastávať tri dôležité posty. Bude určite platným hráčom na ihrisku, bude pôsobiť ako hrajúci asistent hlavného trénera a ako športový manažér Á mužstva.

Základy nášho mužstva tvoria naši odchovanci a mladí hráči. Preto veríme, že Marek dodá mužstvu potrebnú skúsenosť, ktorá bude hnať našich mladých futbalistov dopredu.

Držíme Marekovi palce a tešíme sa na spoluprácu. Vidieť ho budete môcť už v najbližších prípravných zápasoch, kedy možno prvé vynechá kvôli zraneniu, no v priebehu prípravy by sa mal už zapojiť aj do tréningového procesu.

Read More
Vyhrali sme druhý zápas v rade. Včera sme privítali mužstvo zo Sobraniec a chceli sme potvrdiť náš výkon z Giraltoviec. Podarilo sa. 3 body ostávajú doma. V prvých dvoch góloch mala prsty naša nová posila mužstva, Kamil Zekucia.
Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorý si našli cestu na štadión aj napriek búrke, ktorá ale rýchlo odišla ⛈🌈
Zápas zhodnotili okrem trénera, Branislav Ondáš, aj autor tretieho gólu z penalty, Tomáš Tkáč, a brankár Marek Hamrák, ktorý vychytal už druhú 0 v rade.
Vyjadrenie trénera Braňa Ondáša:
„Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať aktívne, súpera napádať už na jeho polovici. Myslím si, že sa nám to celkom darilo. Pomohla nám súperova chyba, ktorú sme využili. Neskôr sme pridali druhý gól po peknej krídelnej akcii. Zápas sme mali pod kontrolou, škoda, že sme ešte nevyužili viacero dobrých príležitostí. Definitívne sme zápas zlomili až po góle z pokutového kopu. Ale teší ma prístup hráčov k zápasu, ukázali bojovnosť a odhodlanie zvíťaziť.“
Do hry sa zapojil aj mladík Samo Hurtuk, ako to zvládol?
Sama Hurtuka poznám veľmi dobre. Viedol som ho posledné 2 roky. Posledný rok bol kapitánom nášho dorastu. Dostal šancu, lebo si ju svojim prístupom, potenciálom a talentom zaslúžil. V zápase ukázal, že sa môže uplatniť v našom A-mužstve. Mal podiel na 3. góle, keď pekne vysunul Gibalu, ktorý bol nedovolene bránený a následný pokutový kop premenil Tkáč.
Autor tretieho gólu, Tomáš Tkáč, zahral vydarený zápas. Ako sa ti dnes hralo? Tomáš, ako vnímaš výkon celého mužstva?
„Zo začiatku sa mi začínalo ťažšie, ale postupom času sa to zlepšovalo. Bol to ťažší zápas aj kvôli dažďu, ale chvalabohu sme to zvládli. Ťahali sme všetci za jeden povraz a výsledok sa dostavil. Musíme takto na sebe pracovať aj naďalej a verím, že výsledky budú pozitívne.“
Kto rozhodol, že pôjdeš kopať 11-stku ty? Bola dohoda v kabíne? Brankár tvoju strelu skoro vyrazil, no aj tak skončila v sieti.
„Na penalty som zvolený ja alebo „Zeko“ . Zobral som si ju ja, pretože som si veril. Brankár sa jej dotkol, ale chvalabohu mu prešla popod ruku a vošlo to tam.“ dodal Tomáš Tkáč.
Marek Hamrák, už v druhom zápase si jednotkou A-tím, keďže Tomáš Gaborčík je zranený. Ako sa ti hrá v tejto pozícii? Dve výhry po sebe bez gólu, čo na to hovoríš?
„Tak chytá sa mi úžasne. Je to skvelý pocit. Lepší štart som si ani nemohol predstaviť. Snažím sa pripraviť na každý zápas na 100% a pomáhať tímu čo najviac. Spoluhráči mi pomáhajú a radia mi začo som vďačný . Čisté kontá samozrejme tešia. Som za to veľmi rád, no dôležitejšie sú výhry a 3 body. Dúfam, že ostaneme na víťaznej vlne a budúci víkend zvládneme posledný zápas a pripíšeme si ďalšie body.“
Zostava:
Marek Hamrák, Lukáš Šomšák, Patrik Korba, Juraj Kamenický, Tomáš Baranyi, Tomáš Tkáč, Kamil Zekucia, Róbert Hagara, Ľuboš Ontko, Adrián Majko, Matúš Šomšák
Striedali: Michal Gibala, Tomáš Ontko, Samuel Hurtuk
Read More

Pozývame Vás na domáci zápas, FK Spišská Nová Ves – FK Sobrance – Sobranecko, 5.6.2021 o 17:00. Prvý domáci zápas bol zo strany súpera zrušený a tak Vás pozývame na riadne kolo súťaže v ktorom privítame mužstvo zo Sobraniec.

Veríme, že potvrdíme formu z Giraltoviec a ďalší plný bodový zisk ostane doma. V sobotu to bude prvý, no zároveň posledný zápas pre ďalším ročníkom, preto veríme, že si ho nenecháte ujsť.

Sme veľmi radi, že môžeme hrať domáci zápas s divákmi, aj keď s obmedzeným počtom. Neprehliadnite preto INFORMÁCIE ohľadom VSTUPNÉHO a PODMIENOK VSTUPU pre stredajší domáci zápas.

Na tribúnach môže byť obmedzený počet divákov. Do predaja pôjde preto iba cca 400 lístkov. Každý kto príde na zápas musí doniesť vypísané Čestné prehlásenie v ktorom sú vymenované podmienky pre vstup na zápas. Čestné vyhlásenie nájdete na konci tohto článku.

Vstupenka bude stáť 2 Eur. Keďže je počet obmedzený, tak kúpiť lístok si musí každý okrem ŤZP.

Prosíme Vás, aby ste na zápas prišli v predstihu, keďže okrem platenia za lístok sa budú kontrolovať aj Čestné prehlásenia.  Na bráne bude samozrejme možnosť vyplnenia prehlásenia, no toto bude určené pre ľudí, ktorí si to nemajú kde vytlačiť.

Na zápas smie prísť len fanúšik, ktorý spĺňa jednu z nasledovných podmienok:

  • mám antigénový test s negatívnym výsledkom nie starší ako 24 hodín v čase konania zápasu,
  • mám RT-PCR/Lamp test s negatívnym výsledkom nie starší ako 72 hodín v čase konania zápasu,
  • som bol/a zaočkovaný/á druhou dávkou mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní,
  • som bol/a zaočkovaný/á prvou dávkou vektorovej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne,
  • som viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu COVID-19 (mRNA alebo vektorovou vakcínou), ak bola prvá dávka, očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,
  • som prekonal ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Momentálne sa náš okres nachádza v oranžovej farbe, čo znamená Stupeň ostražitosti II. a platia pre nás tieto opatrenia:

https://automat.gov.sk/spisska-nova-ves

Čo sa týka nosenia rúšok alebo respirátorov, tak podmienky sú nasledovné:

Rúško a respirátor FFP2

Povinné nosenie rúška v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. 

Viac  sa dočítate tu: https://automat.gov.sk/spisska-nova-ves?detail

Čestné prehlásenie stiahni TU.


Zápas  s Plavnicou bol zrušený zo strany súpera. Je nám to ľúto hlavne kvôli našim fanúšikom, ktorý sa po dlhej dobe opäť tešili na zápas, no na druhej strane sa vieme lepšie pripraviť na riadny sobotňajší zápas. Ďakujeme za pochopenie.

Read More

Prinášame Vám krátky rozhovor so Štefanom Markulíkom, ktorý odchádza z FK SNV do Podbrezovej, kde sa pripojí k prvému mužstvu. Ako najmladší tréner na lavičke v súťaži to určite nemal ľahké. No kto pozná jeho prácu vie, že či už na zápasoch alebo na tréningoch, išiel vždy na maximum. Svoje o tom vedia aj naše mladé talenty a rodičia z kategórie U10, ktorú „Pišta“ viedol popri Áčku. Dôkazom je aj ich posledné 5-dňové sústredenie, kde si chlapci so svojim trénerom užili kopec srandy, športu a oddychu.

 

Po 3 rokoch pri Áčku končíš svoje pôsobenie v klube, ako to vnímaš ?

Prvý rok som pôsobil pri mužstve s Ľubom Ontkom, ako jeho asistent a za to obdobie som veľmi rád, nakoľko spolupráca bola výborná a Ľubo je super človek. V ďalších dvoch sezónach som fungoval sám, bez realizačného tímu teda nebolo to jednoduché. Na druhej strane to bola veľká škola. Pracoval som s mladým kolektívom, no všetko to boli odchovanci a na nich by kluby ako Spišská mali stavať. Herný prejav bol celkom slušný, no nie vždy sa nám to darilo pretaviť do výsledkov. Najväčšie problémy sme mali so zakončením, keď sme nedokázali premeniť ani 100%tné šance. Na poste stredného útočníka nastupovali prerobení stopéri a teda v tomto smere nám chýbala kvalita a tiež skúsenosti. Z môjho pohľadu je preto veľmi dôležitý príchod Zekuciu, ktorý sa vie orientovať v boxe a je gólový, teda určite mužstvu pomôže. Samozrejme k ideálnemu stavu by bolo potrebné ešte káder doplniť 2-3 hráčmi. Každopádne mužstvo má veľký potenciál a s pribúdajúcimi skúsenosťami pôjdu chalani určite výkonnostne smerom nahor. Veľmi im držím palce.

Venoval si sa aj našim mladým talentom, konkrétne kategórii U10. Ako ti zapasovala táto rola? Ako si sa cítil v tejto kategórii?

Bolo to pre mňa nezabudnuteľné obdobie. Obrovské množstvo zážitkov, emócií a pozitívnej energie. Chalani futbalovo rástli z mesiaca na mesiac a robili mi veľkú radosť. Užili sme si toho fakt veľa, tréningy, zápasy, turnaje, kempy, sústredenia, túry, výlety a mnoho ďalšieho. Vytvorila sa skvelá partia hráčov, rodičov a všetci sme ťahali za jeden koniec povrazu. Ukázali sme, že aj na tejto úrovni sa dá futbal robiť inak, je to len o ochote, záujme a prístupe. Chlapci urobili enormný výkonnostný skok a pokiaľ budú naďalej poctivo pracovať, futbal im to neskôr vráti. Určite ostaneme spolu v kontakte, nakoľko máme silné väzby.

Čo si teda odnášaš zo svojho pôsobenia v klube FK SNV a na čo sa tešíš v tvojom novom pôsobisku, kde budeš pôsobiť tiež pri prvom tíme?

V prvom rade by som sa chcel klubu poďakovať za dôveru a príležitosť. Bol som najmladším trénerom v súťaži, teda boli to pre mňa neoceniteľné skúsenosti a veľmi si túto možnosť vážim. Snažil som sa veci robiť na maximum, aj keď nie vždy všetko vyšlo podľa predstáv, ale to k športu patrí. Som rád, že to akým spôsobom futbal robím a vidím, vzbudilo záujem, a ďalším krôčikom sa môžem priblížiť k svojím cieľom. Je dôležité vedieť opustiť svoju komfortnú zónu, nebáť sa, aj keď tie rozhodnutia nie sú vôbec jednoduché. V Podbrezovej budem pracovať so špičkovým odborníkom a na spoluprácu sa už veľmi teším. Spišskej budem aj na diaľku veľmi držať palce, nech nastavený progres trvá čo najdlhšie.

Držíme Števovi palce, nech mu vyjde jeho posun v kariére čo najlepšie. ĎAKUJEME !!! 

#FK SNV

Fotogaléria zo sústredenia – U 10:

Read More