Blog

Budú tomu 2 roky, čo prišiel Marek Janečka späť do Spišskej Novej Vsi, aby tu zúročil svoje futbalové skúsenosti. A nie len tie hráčske. Po druhý krát zimuje naše mužstvo na prvej priečke. Ako to vidí Marek, má to význam, posúva sa mužstvo vpred a o všeličom inom sme sa pozhovárali s najskúsenejším hráčom nášho mužstva, Marekom Janečkom.

Tvoja druhá sezóna a druhý krát po sebe končíme jesennú časť na prvom mieste. Musíš byť teda spokojný alebo?

S postavením v tabuľke som v podstate spokojný, ale stále vieme, že je to len polovica sezóny a rozhodujúce bude konečné umiestnenie na záver ligy.


Minulý rok sme ale napokon nepostúpili, keďže sme nezvládli pár zápasov. Je toto mužstvo teraz silnejšie, mentálne odolnejšie? Predsa len stále je v kádri veľa mladých hráčov a najmä odchovancov.

V prvom rade treba povedať, že mužstvo sa oproti minulej sezóne veľmi nezmenilo. 90 % kádra je ten istý, takže mali by sme všetci byť z minulej sezóny poučení. Aj keď vždy sa rozhoduje na ihrisku a to v prvom rade kvalitou prevedenej hry. Veľkú rolu zohráva hlava a tá nás minulú sezónu stála postup. Takže uvidíme, či sme sa v tomto smere posunuli.

Tvojim príchodom a príchodom Braňa sa zmenil aj štýl hry. Podľa výsledkov môžeme povedať, že hrajú chalani to, čo od nich vyžadujete?

Áno, s Braňom máme určitú predstavu o hre, ktorú chceme prezentovať a to chceme chlapcom vštepovať do hláv a nôh. Chvíľu to trvalo, pretože veľa hráčov, ktorí tu boli a stále v mužstve sú, mali herné návyky s ktorými nie sme stotožnení a vyžadujeme iné poňatie futbalu. V podstate môžem povedať, že mužstvo začalo hrať v tejto sezóne a hlavne v druhej polke jesene to, čo od nich vyžadujeme a vidíme, že to má zmysel. Veríme, že to vidia aj chalani.

Určite viaceré mužstvá budú posilňovať svoje kádre, čo Spišská?

Uvidíme, počas zimnej prípravy k nám na skúšku nejakí hráči určite prídu. No o ich zotrvaní v mužstve rozhodne ich predvedená hra a kvalita. Musia byť pre naše mužstvo prínosom. Rozhodne nebude veľký prievan v mužstve, ale ja sa držím zásady, že „stojaté vody smrdia“ a mužstvo potrebuje oživiť a mať správnu konkurenciu.

Ty ako osoba, si zatiaľ spokojný s tým, že si urobil také rozhodnutie a vrátil sa do Spišskej, do III. ligy? A čo hovoríš na „novú III. ligu“? je to podľa tebe lepšie?

Ja som spokojný. Jasné vrátil som sa po dlhých rokoch z ligového futbalu, no mám svoje plány a vízie. Tým, že mi vedenie dalo dôveru a dohodli sme sa na tom, že hlavne po športovej stránke, ale nie len tej, sa môžem plne realizovať, tak zatiaľ nemám absolútne nad niečím nariekať a neľutujem že som sa vrátil. Myslím si, že za ten rok a pol si všetci v klube zvykli na to, že je so mnou ľahké pracovať ak je po mojom :-)…. Taký som vždy bol a vždy budem. Ak by to nefungovalo, sám by som zhodnotil, že tu to nemá zmysle a treba odísť. Nikto nikdy nie je niekde večne. Čo sa týka novej 3. Ligy, tak to nie je o čom, je oveľa kvalitnejšia.

Vieme, že sa venuješ aj našej mládeži a pomáhaš s tréningami tým najmenším. Baví ťa to? Ako to vnímaš?

Momentálne ešte popri mojej činnosti pri Áčku sa venujem úlohe koordinátora pri prípravách a keď treba tak aj pomáham s tréningom. No som tam hlavne preto, že už teraz myslíme na budúcnosť, čo znamená vychovať si deti od malička. A tým, že to trénujú naši „Áčkari“, tak som tam aj ja ako mentor. Prepojenie našich hráčov Á mužstva s tréningom našich najmenších vnímam veľmi pozitívne. Vidím, ako tie deti na našich chlapcov reagujú,  chodia sa na nich pozerať na domáce zápasy a sú pre nich na začiatku ich futbalovej cesty vzormi.

Práve prebiehajú MS vo futbale. Ako to zatiaľ vidíš a kto je tvoj favorit?

V prvom rade veľmi netradičný termín. Nikdy neboli MS v zimnom období, ale som rád, že máme čo pozerať od 11:00 do večera do 22 00 …smiech…  Zatiaľ to relatívne ide podľa papierových predpokladov, až na Argentínu, ale na každom šampionáte sa stane, že nejaký favorit zaváha. Mojím favoritom je Belgicko, aj keď o nich nikto nehovorí a myslím si, že majú veľmi dobre mužstvo. Uvidíme, ako zvládnu ťažkú skupinu. No v dnešnom futbale to už je veľmi vyrovnané, takže môže Zlatú niké vyhrať veľa mužstiev … no Qatar to určite nebude 🙂

Rozhovor pripravil: Mgr. Tomáš Cehlár
Foto: Dominika Sitiariková

Read More

V poslednom kole nás čakal neľahký súper z čela tabuľky. Hlavný tréner Branislav Ondáš s hrajúcim asistentom Marekom Janečkom ale mužstvo veľmi dobre pripravili a natiahli našu šnúru bez prehry. FK SNV preto opäť prezimuje na prvom mieste v tabuľke, čo je určite úspech, no stále je to len polovica našej cesty. O poslednom zápase a blízkej budúcnosti sme sa porozprávali s Branislavom Ondášom.

Konečný stav 5:0, takýto výsledok čakal asi málokto, aj keď sme si na Vranov verili. Spokojný s výsledkom a predvedenou hrou našich?

Som veľmi rád, že sme potvrdili výbornú formu z posledných zápasov. Dobre sme sa na Vranov pripravili, no úprimne poviem, že takéto presvedčivé víťazstvo som nečakal. Pomalšie sme sa v zápase rozbiehali, ale približne od 20. minúty sme začali hrať naozaj veľmi dobre. Dokázali sme súpera držať ďaleko od našej brány a v ofenzíve sme boli veľmi nebezpeční. Do polčasu sme strelili 3góly. V. 2.polčase sme myslím taktiež predviedli niekoľko pekných akcií a pridali ďalšie 2góly. Samozrejme po zápase, kde porazíte 3.mužstvo súťaže vládne určite spokojnosť.

Včera prialo počasie, prišlo aj celkom dosť divákov, naše decká s rodičmi povzbudzovali celý čas. Museli ste si tento zápas naozaj užiť.

Áno, všetci sme vnímali podporu tribún. Tým, ktorí nás hlasite povzbudzovali celý zápas úprimne ďakujeme. Boli fázy zápasu, keď sa chytili aj ostatní ľudia. Je to pekné ak diváci stoja za svojim mužstvom a podporujú ho. Hráme na špici už druhú sezónu po sebe a chlapci si túto podporu naozaj zaslúžia.

Bol to zápas dvoch najlepších obrán v lige a bolo to vidieť aj v zápase. Zároveň sme vedeli, že Vranov strelil aj dosť gólov. Prispôsobili ste tomu aj taktiku?

Vždy sa na každého súpera snažíme pripraviť čo najlepšie. Vnímali sme fakt, že nastúpime proti súperovi, ktorý odohral výbornú jesennú časť. Ale zároveň sme si boli vedomí aj našej sily. Zápas sme zvládli nad očakávania, boli sme dostatočne efektívny a v defenzíve koncentrovaný a zodpovedný. O našej výhre rozhodol ďalší kolektívny výkon.

Prezimujeme druhý krát po sebe na prvom mieste, takže veľká gratulácia do kabíny. Jar bude ale určite náročná.

Áno, zimujeme druhýkrát po sebe na 1. mieste čo je naozaj výborná vizitka všetkých v klube, ktorí sa nejakým spôsobom o to pričinili. Samozrejme najdôležitejší sú hráči, lebo tí priamo na ihrisku rozhodujú o tom ako dopadnú samotné zápasy. Zvonku nie všetci vidia koľko úsilia nás to stálo, ale 1.miesto po jeseni je odmena pre nás aj pre všetkých ľudí, ktorí nám úprimne fandia. Ja osobne si výsledky z tejto jesennej časti vážim ešte viac ako z minulého roka. Pred minulou sezónou sme boli mužstvo, s ktorým nikto nerátal a do zápasov sme často nastupovali ako outsider. No v tejto sezóne sme väčšinou nastupovali v role favorita a to nie je jednoduché v zápasoch potvrdiť. Zo skúsenosti viem, že jarná časť bude náročnejšia. Urobíme maximum preto aby sme boli úspešní aj v jarných odvetách.

Čo čaká mužstvo najbližšie dni, mesiace do začiatku Jari?

Do konca novembra bude tréningový proces prebiehať podobne ako v súťažnom období. Potom dostanú hráči voľno a stretneme sa 9. januára. Zimnú prípravu už máme prakticky úplne pripravenú. Dúfam, že budeme zdraví, že sa nám budú vyhýbať zranenia aby sme mali chlapcov do jarných bojov dobre pripravených.

Autor: Tomáš Cehlár

Read More

V nedeľu sme vycestovali do Rimavskej Soboty. Zápas to bol náročný, no chalani ho zvládli a odniesli sme si zaslúžené 3 body. Prinášame Vám rozhovor hlavným trénerom, Branislavom Ondášom:

Dnes to bol zápas prvého s tretím mužstvom z tabuľky pričom Rimavská mala šnúru 4 výhier v rade. Videli sme od začiatku rýchle tempo, ktoré ale naši chlapci zvládli na jednotku a preto skončil prvý polčas remízou?

Očakávali sme ťažký zápas, obe mužstvá sa v posledných zápasoch ukazovali vo veľmi dobrom svetle. Myslím ale, že na súpera sme boli dobre pripravení, vedeli sme o ich silných stránkach a v značnej miere sme ich v zápase dokázali eliminovať. Počas 1.polčasu sme boli aktívnejším mužstvom a mali sme bližšie ku gólu ako domáci, ale niektoré výborne rozbehnuté akcie sme nedotiahli do úspešného zakončenia.

V druhom polčase sme boli aktívnejší a zdá sa, že Kikou gól bol logickou odmenou?

Druhý polčas bol podľa mňa vyrovnanejší, no my sme boli nebezpečnejšie mužstvo. Vyustením toho bol krásny gól Slebodníka. Do konca zápasu sa súper snažil o vyrovnanie a mal aj niekoľko nebezpečných štandardných situácií, ktoré sme ale zodpovedne ustáli a keďže sme žiadnu brejkovú situáciu nevyužili na poisťovací gól, tak sa už výsledok nezmenil.

Záver bol nervózny, no po dnešku máme najlepšiu obranu v lige čo sa inkasovaných gólov týka. Takže asi spokojnosť?

Vždy keď je rozdiel len jednogólový, tak je tam nervozita a napätie do úplného záveru. Zmeniť to môže jedna vydarená strela či drobné zaváhanie v defenzíve. Samozrejme, že čisté konto teší, je to dobrá vizitka pre obrannú hru celého mužstva.

Ťažký záver jesennej časti ukončíme budúcu sobotu doma s Vranovom, ako vidíš naše šance?

Máme z viacerých zdrojov, že Vranov hrá naozaj výborne a nie je to náhoda, že je tak vysoko. V príprave na zápas urobíme maximum preto aby sme posledný jesenný zápas doma zvládli. Už teraz vieme, že budeme potrebovať kvalitný, obetavý a hlavne kolektívny výkon ak chceme byť v zápase úspešný.

Autor: Tomáš Cehlár

 

 

Read More

V 3. kole Slovnaft cup-u sme doma hostili prvoligový klub MŠK Žilina. Nakoniec sme síce prehrali 2:0, no za predvedený výkon sa určite naša kabína hanbiť nemusí. Oslabenie o jedného hráča bolo cítiť a aj tento fakt rozhodol o osude zápasu v náš neprospech. Ako hodnotí zápas hlavný tréner Branislav Ondáš:

Hostili sme doma v rámci Slovnaft cup-u prvoligový klub, MŠK Žilina. Prehrali sme 2:0, no asi je málo čo vytknúť hráčom?

Z pohľadu prístupu hráčov a toho čo sme si povedali vládne veľká spokojnosť. Dovolím si povedať, že prvý polčas sme boli Žiline úplne vyrovnaným súperom. Škoda, že sme inkasovali do šatne gól, lebo Žilina by bola ešte nervóznejšia.

Hrali sme od 60 min o jedného hráča menej, to nás určite zabrzdilo pred možným vyrovnaním.

Tak hrať 30 min proti Žiline o jedného hráča je neskutočne náročné. Všetci vedia, že je to mužstvo, ktoré má výborné držanie lopty, možno na Slovensku celkom najlepšie v tomto ukazovateli. No my sme aj v početnej nevýhode urobili zopár výpadov a štandardných situácii, ktoré pri troche šťastia mohli skončiť gólom. Ako naozaj klobúk dole pred dnešným výkonom chlapcov.

V zápase sa udiali aj dva sporné momenty, najprv ruka Žiliny, ktorú ale rozhodca neposúdil na 11 a potom vylúčenie nášho kapitána. Ako ste sa v kabín s týmto vysporiadali?

Ja osobne cítim krivdu a chlapci, ktorí na ihrisku makali to mnohí vnímajú podobne. V zahraničných ligách a v európskych súťažiach vidíme svetových obrancov ako bránia vo vlastnej 16-ke s rukami za chrbtom práve preto aby sa vyhli takýmto kontaktom ruky s loptou. Vylúčenie „Baryho“ nám prakticky zobralo šancu na vyrovnanie. Faul tam určite bol, no myslím že v bežeckom súboji predtým najprv fauloval súperov útočník. Ale každý kto to videl nech si urobí vlastný názor na tieto situácie.

V sobotu nás čaká ligový zápas s Bardejovom, budú chlapci pripravení?

Bude to veľmi ťažká úloha, chlapci dali do zápasu všetko a preto je najdôležitejšie dobre zregenerovať. Dostanú deň voľna a v piatok uvidíme v akom stave vlastne mužstvo máme. Verím však, že budeme pripravení.

Autor: Tomáš Cehlár

Read More

Baník Kalinovo – FK SNV, 0 : 1 (0:1) -Po troch kolách máme na účte v tabuľke plný bodový zisk. Pri rozlosovaní jesennej časti novej sezóny bol plán získať min. 5 bodov z 9-tich, takže sme začali nad očakávania. Posledný zápas sme odohrali prvý krát s mužstvom zo stredného Slovenska. Vyhrali sme v Kalinove. Gól strelil v prvom polčase naša nová posila, Miloš Kozela, ktorý týmto zaznamenal aj svoj prvý gól v drese FK SNV.

Ako je spokojní s prevedenou hrou tréner Branislav Ondáš: „Aj tento zápas ukázal, že súťaž je vyrovnaná. Podali sme zodpovedný výkon, nedostali sme gól čo je dôležité. Trocha má mrzia nevyužité príležitosti, ktorých nebolo málo a v závere sme mohli byť potrestaní, lebo súpera vychytal v čistej príležitosti brankár Hamrák. Zápas sme mohli rozhodnúť už skôr, tak to bolo do záverečného hvizdu veľmi nervózne. Zaknihovali sme si, ale ďalšie víťazstvo na súperovom ihrisku, ktoré bolo si myslím zaslúžené.

V stredu nás čaká ďalšie kolo pohára po ktorom to už bude zaujímavé. Bude vaša príprava v niečom špecifická?
Chlapci si potrebujú oddýchnuť a zregenerovať, lebo už v stredu máme na programe dôležité ďalšie kolo Slovnaft cupu. Verím, že únava zo zápasu pominie a my sa dobre pripravíme na súpera, ktorý tento ročník odštartoval skvelo a zatiaľ 3x zvíťazil.

Najbližšie kolo hráme doma s MFK Snina, 27.8.222 o 16:30. Vidíme sa na štadióne.

Autor: Tomáš Cehlár

 

 

 

 

Read More

Po krátkej pauze sa v pondelok hlavná plocha v Spišskej opäť zaplnila hráčmi. Tentokrát začalo svoju prípravu naše Á-mužstvo. Aj v tejto sezóne pokračujeme na lavičke s hlavným trénerom Branislavom Ondášom, ktorému asistuje hrajúci Marek Janečka. Na ihrisku sme mohli vidieť všetkých hráčov Á-čka, ktorých doplnili všetci odchádzajúci dorastenci, ktorí dostali šancu spoločne s jedným navrátilcom v bránke a dvomi nováčikmi na skúšku. Viac sa dočítate v rozhovore s Branislavom Ondášom a Marekom Janečkom.

Rozhovor s Branislavom Ondášom:

V pondelok sa začala letná príprava. Celkovo 29 chalanov, aj keď traja ešte chýbali. Kto všetko sa zapojil?

Chlapci dostali po sezóne dva týždne voľna a včera sme už začali, takže prestávka bola veľmi krátka. Do prípravy sa zapojili všetci hráči z minulej sezóny a tiež naši končiaci dorastenci.

Ako bude príprava prebiehať? Niečo sa zmení oproti minulému roku?

V lete je príprava na súťaž oveľa kratšia ako v zime. Bude prebiehať v domácich podmienkach. Rozdelil by som ju na dve časti. V tej prvej bude jej hlavnou úlohou vyskladať káder na nový súťažný ročník a v tej druhej budeme chcieť mužstvo pripraviť čo najlepšie na samotnú ligu.

Videli sme na ihrisku jedného nového legionára, volá sa Vlad Vakulinskyi a pochádza z Ukrajiny. Hodil by sa do tímu?

Vlad je krajný ofenzívny hráč. Jar odohral v Spišskom Podhradí. Videli sme ho viackrát a páčil sa nám. Momentálne je u nás na skúške, verím že ak uspeje, tak by mohol byť pre nás posilou.

Ako chcete mať vyskladaný lavičku? Dostanú šancu aj naši dorastenci?

Pred včerajším tréningom som povedal, že je tu dostatok hráčov, ale každý dostane šancu ukázať sa. Sme klub, ktorý pracuje najmä s vlastnými odchovancami a určite chceme aby nejakí končiaci dorastenci ostali súčasťou tohto mužstva aj v novej sezóne.

Vieme, že niektorí hráči u náš končia na vlastnú žiadosť, ktorí sú to?

Áno v novej sezóne už nebude súčasťou nášho kádra Michal Gibala, ktorý uprednostnil dobre sa rozvíjajúcu rozhodcovskú kariéru. Taktiež Jožko Kavulič pre vysokoškolské povinnosti chce pokračovať v inom klube.

Ideme do novej tretej ligy. Noví kvalitní súperi. Ako bude hrať Spišská?

Nová 3.liga bude podľa môjho názoru veľmi vyrovnaná, veľké výsledkové rozdiely z minulej sezóny sa už opakovať nebudú. Súťaž bude určite podstatne kvalitnejšia a náročnejšia ako tá minuloročná. My by sme sa chceli pohybovať v prvej polovici tabuľky, ale takéto ambície tam bude mať väčšina mužstiev, takže uvidíme.

Rozhovor s Marekom Janečkom:

Ako bude prebiehať príprava?

Príprava na sezónu 2022/2023 bude prebiehať v domácich podmienkach. Prvé dva týždne budeme trénovať každý deň okrem nedele. Kondícia môže byť aj v novej lige kľúčová.

Do prípravy sa zapojili všetci hráči z minulého sezónneho kádra okrem Akiru, ktorý odišiel do Austrálie za futbalom a prácou. Taktiež s nami začali prípravu 5 hráči, ktorí vekom skončili v našej U19 plus z hosťovania sa vrátil Vladimír Filinský na post brankára. Máme aj ďalších 2 hráčov na skúške.

Čo od prípravy očakávate? Na čo sa zameriate?

Zameriame sa určite na všetky zložky či už aj kondične silové ale aj herné. Času na prípravu je určite menej ako v zimnom období, takže bude to mať rýchly spád. Naplánovali sme si a plánujeme prípravné zápasy okrem soboty aj v strede týždňa.

Na konci prípravy chcete mať aký tím?

Je jasné, že s týmto počtom do sezóny určite nepôjdeme. Cca do 2 týždňov by sme chceli káder uzavrieť na počet nejakých 19-20 hráčov, čiže chlapci musia o to svoje miesto zabojovať. Záleží na nich. Chceme určite káder doplniť o vhodné typy hráčov, pretože nás čaká veľmi zaujímavá a vyrovnaná súťaž. Rokujeme aj s jedným tímom ohľadom farmy, ale to ešte nie je isté.

Autor: Tomáš Cehlár, FK SNV

Read More

Bola to dráma až do konca. Spišské derby skončilo nakoniec remízou 1:1, ktorá nám ale zabezpečila druhé miesto v tabuľke. Určite úspech nášho mladého mužstva, ktorý stále znamená reálnu šancu dostať sa do II. ligy z druhého miesta. Prinášame krátky rozhovor hlavného trénera Branislava Ondáša k  zápasu a k sezóne 2021/2022.


Včera to bolo Spišské derby druhého z tabuľky s predposledným. Nakoniec však remíza 1:1 potom, čo sme prehrávali skoro celý prvý polčas. Pre naše mladé mužstvo to bola ďalšia ťažká skúška, keďže sme vedeli, že nám treba min bod, aby sme skončili druhý?

Celý týždeň sme pripravovali hráčov nato, že to nebude ľahký zápas. Aj keď Rudňanom určite nevyšla jar podľa predstáv, majú skúsených hráčov, ktorí sa na tento zápas dobre namotivovali. My sme chceli dnes minimálne bod, ten sme získali, ale po veľmi nevýraznom výkone. Ťarcha výsledku našich hráčov poznačila, úplne nám chýbala ľahkosť, schopnosť presadiť sa 1:1.

Rudňany na nás vybehli veľmi aktívne strelili gól. Potom sme však držali loptu my, no nebolo to ideálne. Nakoniec sme gólom do šatne vyrovnali. V kabíne bolo potrebné chlapcov asi hlavne upokojiť, aby to zvládli?

Zápas sa pre nás vyvíjal najhoršie ako mohol, dostali sme rýchly gól a ten zamával s psychikou mnohých našich hráčov. Rudňany dosť zmenili spôsob hry akým sa prezentovali počas celej sezóny, hrali oveľa jednoduchšie. My sme držali loptu, ale tento ukazovateľ nie je vôbec dôležitý ak mužstvo nedokáže byť dostatočne nebezpečné. Cez polčas som sa snažil chlapcov upokojiť, lebo emócie, prílišné chcenie nás negatívne ovplyvňovali. Hneď na začiatku 2.polčasu sme dali po rohu tyčku, som presvedčený, že ak by bol z toho gól, tak by z chlapcov ta nervozita opadla a bolo by to určite lepšie. Do konca zápasu sme sa však museli obávať o výsledok.

Sme mužstvo, ktorému viac sedia ťažší súperi?

Hlavne v jarnej časti sme ukázali, že sme mužstvo, ktoré nemá vyrovnané výkony. Ale paradoxne proti mužstvám z hornej polovice tabuľky s výnimkou Lipan sme odohrali lepšie zápasy.

Obsadili sme nakoniec výborne druhé miesto. Cieľ sezóny bol postúpiť do novej tretej ligy, čiže skončiť do 8meho miesta, no nakoniec sme hrali o prvenstvo. Takže úspešná prvá sezóna opäť v Spišskej v pozícii trénera Áčka?

Po posledných sezónach je myslím pre mužstvo obrovským úspechom konečné 2.miesto. Liga je dlhodobá súťaž a my sme teda skončili na 2.mieste úplne zaslúžene. Naši hráči získali veľké skúsenosti, hlavne v jarnej časti sme hrali pod oveľa väčším tlakom, po fantastickej jeseni sme sa dostali do roly jedného z favoritov na postup. Súperi sa na nás chystali úplne inak ako na jeseň a aj preto to bolo oveľa ťažšie. To bola podľa mňa najväčšia príčina nevyrovnanosti našich výkonov. Samozrejme, že sme niektoré zápasy mohli a mali zvládnuť lepšie, ale celkovo sezónu hodnotím ako úspešnú. Máme mladé vývoja schopné mužstvo poskladané v drvivej väčšine z vlastných odchovancov čo nám môžu mnohé kluby len závidieť.

Autor: Tomáš Cehlár

 

Read More
V sobotu náš čakal ťažký zápas s kvalitným súperom. Stále sa hrá o druhé miesto v tabuľke, preto sme chceli vyhrať. Videli sme 3 krásne góly, ktoré nám zabezpečili víťazstvo v poslednom domácom zápase. Prinášame krátky rozhovor s hlavným trénerom Branislavom Ondášom:
 

Posledný domáci zápas sezóny sme zvládli. Vyhrali sme nad Stropkovom 3:0. Hosťom chýbal najlepší hráč, bolo to cítiť?

Zápas sme naozaj zvládli veľmi dobre proti silnému súperovi. Veď len my a Stropkov sme ako jediní počas sezóny v dvojzápase s Prešovom neprehrali. Samozrejme, že Stropkovu chýbal Varga, ale to nijak neznižuje náš kvalitný výkon.


Padli pekné góly, tento krát sa prebudil Kamil, ktorého peknou strelou doplnil Denis Martinko. Denis po druhý krát po sebe v základnej zostave. Asi to nie je prekvapenie po zápase v Kalši?

Kamilovi som pred zápasom povedal aby ostal pokojný a koncentrovaný, že dnes už určite prelomí streleckú smolu. Som rád, že sa presadil, jeho góly nám chýbali a dnes nám veľmi pomohli. Denis zase ukázal dobrú formu a len potvrdil to, že má výbornú kopaciu techniku. Strelil krásny gól zo strednej vzdialenosti, kvôli takýmto gólom chodia ľudia na futbal.


Posledný zápas v Rudňanoch, k druhému miestu potrebujeme aspoň bod. Takže je stále o čo hrať.

Je to derby zápas, Rudňany sa zachraňujú a stále nemajú definitívu záchrany. My zase chceme skončiť v tabuľke druhí. Stretnú sa teda dve mužstvá, ktoré majú o čo hrať. Na zápas sa dobre pripravíme a verím ,že ho zvládneme.

Auto: Tomáš Cehlár

Foto: Dominika Sitiarikova

 
Read More

6.6.2022, FK SNV – Po náročnom domácom zápase s Vranovom sme vycestovali do Kalše, kde sa nehrá nikdy ľahko. Po výbornom kolektívnom výkone sme vyhrali a zaslúžene ostávame na druhom mieste tabuľky. Prinášam Vám rozhovor s hlavným trénerom Branislavom Ondášom po zápase s Kalšou:

Súper zo stredu tabuľky, no vie byt nepríjemný. S čím ste išli do zápasu?

Ondáš: Chceli sme potvrdiť ťažko získané body doma s Vranovom. Do Kalše sme išli s úmyslom bodovať. Našim cieľom bolo súpera vysoko napádať, hrať čo najďalej od našej brány. Vonku sa všade získavajú body ťažšie, no my sme boli pripravení a zaslúžene sme zobrali všetky 3body.

Začali sme aktívne a kombinačne, čo vyústilo do prvého gólu. Potom Kalša vyrovnala a dostali sme červenú. Ako to mužstvo zvládlo?

Ondáš: Od úvodu sme boli lepším mužstvom, zaslúžene sme išli do vedenia. No súper využil naše zaváhanie peknou strelou vyrovnal. Potom prišlo sporné vylúčenie nášho hráča. Mužstvo sa však zomklo, príkladne bojovalo a početný rozdiel nebol vôbec viditeľný. Naďalej sme boli aktívnejší ako súper a pridali sme ďalšie góly.

Menšie domáce ihrisko nám asi pomohlo v tom, že ani nebolo cítiť, že sme boli o jedného menej. Alebo to vidíš inak?

Ondáš: Práve naopak, myslím si že kondične sme mali jasne navrch. Loptu sme držali najmä my a na väčšom ihrisku by to bola pre nás určite výhoda.

Dôležité 3 body?

Ondáš: Ceníme si každé víťazstvo, nerodilo sa vôbec ľahko. My sme ale potvrdili rolu favorita a za predvedený výkon sme si 3body určite zaslúžili. Chlapci si za tento výkon zaslúžia pochvalu a uznanie.

 

Autor: Tomáš Cehlár

Read More

FK SNV – Vranov, 1:0 – Tento víkend sme privítali súpera z hornej časti tabuľky. Po Prešove každý čakal s Vranovom dobrý futbal, no počasie bolo proti. V silnom vetre sme si na konci zápasu nakoniec krásnou strelou z hry z kopačky Denisa Marinka vybojovali 3 body.

Silný vietor, súper z lepšej polovice tabuľky, dlho stav bez gólov… takže asi výhra teší?

Branislav Ondáš: Veľmi ťažký zápas v silnom vetre, ktorý podľa mňa ovplyvnil hru na oboch stranách. Nebol to určite pekný futbal, snažili sme sa prispôsobiť podmienkam, ale nebolo to jednoduché. Navyše proti nám hral kvalitný súper, ktorý má skúsených hráčov. V poli to bolo veľmi vyrovnané, šance mali obe mužstvá. Sme radi, že sme nakoniec strhli víťazstvo na našu stranu po peknej strele v závere zápasu.

Dobré striedanie a Denis dal krásny gól, prvý v tejto sezóne. Takže striedanie vyšlo?

Branislav Ondáš: Áno vždy ide hráč z lavičky do hry aby mužstvu pomohol. Myslím, že práve to rozhodlo zápas v náš prospech, prišli striedajúci hráči a pozitívne ovplyvnili dianie na ihrisku. Denis dal naozaj krásny gól, ktorý nám priniesol plný bodový zisk.

Čo znamená dnešná výhra pre mužstvo?

Marek Janečka: Veľmi dôležité víťazstvo pre nás z pohľadu toho že súperi pod nami sa k nám priblížili bodovo. Vedeli sme, že k nám príde Vranov, ktorý má skúsené mužstvo s dobrým trénerom. Zvládli sme zápas bodovo, ale celkovo to nebol pohľady futbal pre oko diváka. Vo veľkej miere to bolo spôsobene silným vetrom, ktorý je vo futbale to najhoršie, čo môže byť. Máme do konca ligy ešte 3 kola a chceme ich zvládnuť, tak aby sme skončili v tabuľke minimálne na 2 mieste.

Autor: Tomáš Cehlár
Foto: Dominika Sitiariková

Read More