TRÉNER MARKULÍK

 

1. Je po sviatkoch. Oddýchnutý? Ako si trávil sviatky?

Určite áno, Vianoce som prežil v kruhu rodiny, za čo som vďačný. Taktiež som stihol absolvovať dve školenia, zamerané na „positional game“ v kombinácii s „rondos“. Školenia prebiehali vzhľadom k aktuálnej situácií formou webinára. Ešte nejaké veci ma čakajú a som rád, že v tejto dobe, môžem aspoň takto naberať zaujímavé poznatky.

 

2. Mal si určite čas premýšľať nad jesennou časťou. Ako hodnotíš výkon A mužstva s odstupom času?

Podľa predstáv nám to nešlo predovšetkým v domácom prostredí. Tu bol dôležitý ukazovateľ „mindset“. Výsledkovo sme stretnutia nezvládli, zranili sa nám kľúčoví hráči, ktorých sme nevedeli adekvátne nahradiť. V určitých momentoch chýbala na hracej ploche vodcovská osobnosť a skúsenosti. Na ihriskách súperov sme však vyzerali veľmi dobre, no hlavne sme to podčiarkli bodmi. Chalani boli uvoľnení, verili si a na hre to bolo cítiť. V mužstve je obrovský potenciál, všetko sú to mladí a talentovaní chalani a ja verím, že poctivou prácou prídu aj dôležité výsledky.

 

3. Momentálne je zákaz trénovania. Odrazí sa tento výpadok na výkonnosti chlapcov?

Táto situácia je veľmi špecifická a najhoršie na tom je, že nevieme ako dlho to ešte bude trvať. Počas obmedzenia tréningového procesu, sme trénovali v skupinách po 6, teraz nemôžme ani len to. Nie je to jednoduchá situácia pre amatérsky šport a nevyzerá to tak, žeby najbližšie týždne mali priniesť nejakú zmenu. 16.01. sme mali hrať prvý preseason match proti Žiline, no v súčasnosti je to nereálne. Samozrejme, dá sa trénovať individuálne, chalani na sebe určite pracujú, no tréning s mužstvom, alebo samotný zápas sa nedá nahradiť.

 

4. Ty si trénerom aj U10. Ako vnímaš toto svoje pôsobenie? 

To je také futbalové rozprávkovo. Pri nich vidím to, prečo mám futbal rád. Chalani sú v „zlatom“ veku motorického učenia, všetko sa na nich lepí a sú neskutočne šikovní a talentovaní. Absolvovali sme spolu veľa tréningov, zápasov, turnajov, sústredení a vytvorila sa vynikajúca partia hráčov, ale aj rodičov. Všetko je to o prístupe, ochote, zanietenosti a výsledky určite prídu. Nemyslím však  výsledky v zápasoch, skôr to, že si to chalani užívajú, tešia sa, napredujú a futbal sa pomaličky stáva súčasťou ich života.

Šťastný nový rok 2021 prajem všetkým fanúšikom FK Spišská Nová Ves

 

KAPITÁN ŠOLTÉS

 

1. Je po sviatkoch, no ty máš už dlhšie pauzu od futbalu kvôli zraneniu. V akom je to stave dnes?

Ja už  pauzujem v podstate od 28.8.2020 kvôli zlomenine  ľavej  fibuly, čiže ta pauza od futbalu je už fakt veľmi dlhá .  Pozitívne je, že už v novembri som absolvoval tréningy s chalanmi . Noha držala, nebolo to ešte na 100 % ,ale každým tréningom to bolo lepšie a lepšie. Teraz sa snažím počas sviatkov  ešte individuálne cvičeniami  nohu spevniť a verím, že na začiatok zimnej prípravy už budem 100% fit.

 

2. Ako vnímaš výkony tvojich spoluhráčov v jesennej časti odstupom času ty?

Úvod sezóny a nejakým šesť kôl som odohral s chalanmi a po tom ako som sa zranil, som chalanov samozrejme sledoval a držal prsty.  Na výkonoch chalanov je ešte vidieť , že im chýbajú skúsenosti a patrične sebavedomie ,keďže máme veľmi mladé mužstvo. Ale sú to všetko veľmi talentovaní chlapci, ktorí  potrebujú pravidelne hrať práve takéto ťažké zápasy, kde získajú potrebne skúsenosti.

 

3. Čo treba z tvojho pohľadu zlepšiť, naopak v čom ste boli dobrí?

Mňa osobne mrzia hlavne stratené body v domácich zápasoch , kde sme často krát mali navrh, no zápas sme nedokázali dotiahnuť do viťazného konca. Doma musíme byť viac  sebavedomí a dominantní. Na tom treba určite popracovať. Taktiež musíme popracovať na zakončení. Pozitívum je, že v každom ťažkom zápase chalani nesklamali a hrali vyrovnanu partiu a výsledky zápasov boli vždy veľmi tesné.

 

4. Tešíš sa na tréningy s chlapcami a na zápasy?

Ako som spomínal , pauzujem už od augusta čiže na chalanov a treningy sa už veľmi teším . V kabíne sme veľmi dobrá partia . Hlavne dúfam, že epidemiologická situácia sa konečne zlepší a budeme môcť trénovať a plnohodnotne odohrať ligovú súťaž.