Šamorín – Reprezentačné tímy U15, U16 a U17 sa stretli na kontrolnom zraze v Šamoríne. Nás veľmi teší, že sa do výberu U15 dostal aj náš Patrik Novotta. Prinášame Vám rozhovor so samotným Patrikom a jeho trénerom, Davidom Farkašovským.

Patrik, aké sú tvoje pocity po absolvovaní prvých dní na zraze Slovenskej reprezentácie do 15 rokov?

Je to tu veľmi kvalitné a veľmi si vážim túto možnosť tu byť

Čo znamená pre teba a pre tvoju futbalovú budúcnosť táto pozvánka do reprezentácie?

Znamená to pre mňa osobne veľmi veľa, beriem si každú jednu radu od trénerov aby ma to posunulo k lepšiemu.

Ako by si zhodnotil spoluhráčov, trénerov a prostredie na reprezentačnom zraze ?

Tréneri sú veľmi kvalitní, máme super podmienky na trénovanie a zlepšovanie sa. So spoluhráčmi sme si sadli, ale s niektorými sa stále spoznávame

Otázky pre trénera:

Dávid, aký je to pocit pre trénera, keď jeho hráča výberu na zraz reprezentácie?

Pre trénera je to krásny pocit, ktorý nám naznačuje že smerujeme v práci s mládežou správnym smerom. Je to pre mňa zároveň obrovská motivácia do ďalšej práca s mladými hráčmi

Aký je Patrik hráč? Čo na to ostatní chlapci?

Patrik je veľmi samostatný, cieľavedomý chlapec s chuťou naďalej tvrdo na sebe pracovať. Dúfam a zároveň mu prajem aby tento zraz nebol pre neho posledný a aby to bol odrazový mostík do jeho ďalšieho futbalového života.

Pre chlapcov ktorý pôsobia v našom klube to bude dúfam veľmi motivujúce keď uvidia, že aj hráč z nášho malého klubu sa môže poctivou robotou dostať do slovenskej reprezentácie.

Patrik Novotta, štvrtý sprava