Košice, 16.12.2022 – Po troch rokoch sa opäť konalo tradičné podujatie Východoslovenského futbalového zväzu, Jedenástka roka 2022. Na jeho 23. ročníku nechýbali ani zástupcovia nášho klubu. A veru, neboli sme len dopočtu. Zo 108 navrhovaných hráčov anketu ovládol náš Kamil Zekucia s 11-nástimi hlasmi trénerov. Druhým zástupcom nášho klubu v Jedenástke roka je Marek Janečka, ktorý získal 7 hlasov. Miesto v Jedenástke tesne ušlo nášmu kapitánovi, Tomášovi Barányimu, ktorý získal 5 hlasov.

Kamil Zekucia ovládol túto anketu ako prví Spišiak vôbec, čo je veľký úspech pre Kamila: „Veľmi ma prekvapilo, že som dostal najviac hlasov, keďže Východ republiky ponúka strašne veľa kvalitných hráčov. Vážim si to o to viac, pretože hlasovali tréneri. Myslím si, že pre každého hráča je takéto ocenenie veľká pocta a to že som to dokázal ako prvý „spišak“ je veľká vec aj pre mňa. Ďakujem trénerom, ktorí mi dali hlas.“

Kamila sme sa ďalej opýtali:

Aký je tvoj recept na úspech? resp. čo by si odkázal/poradil mladším hráčom, ktorý by chceli raz dosiahnuť tiež podobný úspech?

NEVZDÁVAŤ SA – aj ja som ako dorastenec prišiel do Á-čka, no nevošiel som sa vtedy do kádra.  Odišiel som preto hrať na Tepličku 5. ligu , ale NEVZDAL SOM SA a nakoniec som hral druhú ligu a skoro postúpil aj do prvej ligy.

Spoločne s tebou je v naj 11nastke aj Marek Janečka. Aké je to mať Mareka v tíme?

Tak Marek vo futbale dokázal strašne veľa.  Je pekné hrať po jeho boku, keďže aj ja mám rád Trnavu a on tam bol dokonca kapitánom. Prajem si aj ja, aby som mal v jeho veku toľko energie, klobúk dole pre ním.“

Druhým oceneným je Marek Janečka, ktorý už bol raz súčasťou najlepšej Jedenástky Východu. Bolo to ešte v roku 2005. Po sedemnástich rokoch si to teda zopakoval: „V prvom rade ďakujem trénerom za hlasy. Nechcem, aby to vyznelo, že si to nevážim, no v svojej kariére som toho zažil dosť a už to pre mňa nie je to, na čom by som si zakladal. Skôr by ma ako športového riaditeľa potešilo viac, keby tam bol ešte niekto z nášho mužstva miesto mňa, pretože si myslím, že máme v kádri dosť kvalitných hráčov, ktorí by si zaslúžili byť v 11-tke roka. Aj keď táto 11-tka bola ešte zmiešaná aj s hráčmi zo 4. Ligy. „

Opýtali sme sa Mareka, aký je jeho recept na úspech:

„Recept na úspech? Mal som celú moju profesionálnu kariéru, a aj teraz rok a pol čo som späť v FK SNV, šťastie na to, že som nebol nikdy vážne resp. na dlhšiu dobu zranený.  A to je prvotný predpoklad toho, aby mohol futbalista hrať. Potom je už na ňom, ako si tu svoju futbalovú cestu „namaľuje“.

A čo na to náš tréner Braňo Ondáš?

„Tak je to dobrá vizitka samotných hráčov, ale aj klubu. Mali sme výbornú jeseň a je preto logické, že aj naši hráči zaujali iných trénerov. Myslím, že ich nominácia je oprávnená a úplne zaslúžená. Sú to obaja lídri na ihrisku aj mimo neho. Marek aj Kamil sú tímoví hráči a individuálny úspech ich teší, no ešte viac si cenia, že sa na jeseň darilo celému tímu.“

Čo znamenajú Kamil a Marek pre naše mužstvo?

„Sú pre nás, pre klub veľmi dôležití. Majú dostatok skúseností, ktoré sú pre naše mužstvo nenahraditeľné. Ich profesionalita, výkony sú pre ostatných výborným príkladom. Navyše Marek zastáva funkciu aj môjho asistenta a je preto akousi predĺženou rukou do kabíny. Každý tréner v súťaži by chcel mať takýchto hráčov v svojom družstve.“

Kamil Zekucia pri preberaní ceny.

Autor: Mgr. Tomáš Cehlár, tomas.cehlar@gmail.com