O víkendovom zápase s Kalinovom sme sa porozprávali s naším stredopoliarom Matúšom Šomšákom. Viac sa dozvieš v článku.

V čom spočíva regenerácia po zápasoch ?

U každého hráča je to individuálne. U mňa strečing, roller, fyzio, ktoré máme zabezpečené v klube. Taktiež využívame prístroje od Richarda Boroša, od elektriky, až po game ready.

Vieš nám popísať, čo znamená game ready ?

Je to prístroj ,ktorý pôsobí chladom na rôzne partie na tele. Znižuje opuchy a dobu rekonvalescencie.

V čom vidíš príčiny našej prvej prehry po dlhej dobre?

Tá prvá prehra asi musela niekedy prísť. Je možno dobre, že prišla na začiatku časti. Určite nie som spokojný, pretože prišla doma pred domácimi fanúšikmi. Chceli sme ich potešiť a potvrdiť body z Popradu. Príčiny prehry možno hľadať v nekvalite v útočnej fáze, kde sme si nevypracovali žiadnu
100% šancu hoci sme mali väčšie držanie lopty. Naopak súper nám hrozil z rýchlych brejkov, kde to mohlo skončiť aj vyšším rozdielom. Prehra nás mrzí, ale musíme sa z toho poučiť a pozerať sa dopredu. Už cez víkend nás čaká náročný duel na horúcej pôde v Snine.

Bolo ťažké presadiť sa kombinačne proti bloku ?

Nepovedal by som, že presadiť sa kombinačne bolo ťažké. Veľa krát sme sa dostali do krídelných pozícii kde sme ale pokazili centre. Možno aj moje zle postavenie v hornej časti ihriska kde som veľmi tie lopty nedostával.

Takže problém bol skôr vo finálnej fáze ?

Chýbala nám ľahkosť a pokoj a myšlienky na tvorbu akcií

Dostali sme góly po štandardných situáciách, čomu to pripisuješ ?

Po Chybách padajú góly. My musíme zlepšiť defenzívnu činnosť. Pozorná a sústredená obranná fáza nás zdobila v predošlých zápasoch sezóny. Vďaka nej sme dostali najmenej gólov v lige. Musíme byť kompaktný a hlavne komunikovať na ihrisku. Usmerniť sa a zabezpečiť. Je to však aj o zodpovednosti, každý hráč má hráča a je zaňho zodpovedný.

V nedeľu sa predstavíme v Snine. Ako sa naše mužstvo pripravuje na tohto súpera ?

Pripravujeme sa ako na každého súpera. Vieme, že nás tam čaká veľmi náročný super, ktorý bude chcieť potvrdiť body z vonku. Určite to bude fyzicky náročný súper, ale vieme, čo nás čaká a musíme byť pozorní a sústrediť sa na svoju hru.

S ktorým hráčom si rozumieš herne, alebo si skôr za kolektívne poňatie ?

Určite za kolektívne poňatie. Som tímový hráč. Potrebujem spoluhráčov, rád im pripravujem nahrávky. Nie som typický hroťák, ktorý by bol sebec v šestnástke.

Ako vnímaš atmosféru na domácich zápasoch ? Čim prilákať divákov na tribúny ?

Ľudí zaujíma hlavne dobrá hra a góly. Chceme sa ako mužstvo takto prezentovať v zápasoch. Ak budeme hrať ofenzívne, diváci to určite ocenia . Sústredím sa na svoj výkon a je ich počuť fandia nám.

Mohla by to zmeniť infraštruktúra ? Prostredie štadióna ?

Určite prospeje, aby verejnosť vnímala aj tento fakt. Bolo by vytvorené kultúrnejšie prostredie pre rodiny s deťmi.

Môžu aj tieto rozhovory priniesť zmenu a urobiť osvetu ?

Určite je to obohatenie pre verejnosť, ktorá sa zaujíma o šport. Konkrétne futbal v Spišskej Novej Vsi.

Ďakujeme ti za rozhovor a želáme veľa úspechov v nasledujúcej časti sezóny.

Aj ja ďakujem veľmi pekne že som mohol byť toho súčasťou. Prajem ti všetko dobré a nech to zaujíma čo najviac ľudí ��