Po prvej domácej prehre po dvoch rokoch a po remíze v Snine sme opäť zabrali doma na plné obrátky a zvíťazili sme rozdielom triedy nad ambicióznym Námestovom. Po stopke sa vrátil do zostavy Kamil Zekucia a Kiko Slebodník, aj keď druhý menovaný odohral iba 5 minút a pre zranenie musel striedať. Veríme, že bude Kiko v poriadku. O zápase sme sa porozprávali s hlavným trénerom Branislavom Ondášom.

Po dvoch horších výsledkoch prišla domáca vyhrá nad Námestovom, ktoré nás ale ako jediný súper porazil na jeseň. Takže asi spokojnosť ?

Dnes sme potrebovali vyhrať, prispôsobili sme tomu aj zostavu, no hneď v úvode sa nám zranil Slebodník a to dosť narušilo naše zámery. Súper bol dobre organizovaný v obrane a nám nešla kombinácia ako by sme chceli, robili sme veľa jednoduchých chýb a strácali sme kopec lôpt. Našťastie Zekucia mal opäť svoj deň a krásnym gólom po individuálnej akcii nás dostal do vedenia. V druhom polčase to už bolo z našej strany lepšie, hru sme kontrolovali, súpera sme do šancí nepúšťali. Naopak po dorážke sa presadil dôrazný Janečka a Zekucia skompletizoval svoj hattrick. Spokojnosť je určite s výsledkom, no predvedená hra nebola taká ako by sme si predstavovali. Verím však, že víťazstvo nás povzbudí aj k lepším výkonom do ďalších zápasov.

Ako hodnotíš výkon novej posily Johnyho?

Myslím, že potvrdil to čo sme od neho očakávali. Ukázal dobrú hru 1:1, individuálnu techniku aj rýchlosť. Verím, že svoje prednosti dokáže zužitkovať a presadí sa strelecky resp. pripraví gólové situácie pre spoluhráčov. Jeho príchodom sa zvýšila konkurencia a tiež nám dáva viacero možností. Prajem mu aby sa mu u nás darilo.

Kamil sa vrátil po stopke do mužstva, bol evidentnou posilou…

Áno nebudeme si klamať jeho absencia je v zápase citeľná. Opäť ukázal svoje strelecké aj líderské schopnosti. Na druhej strane má už dostatok skúseností a ja od neho takéto výkony očakávam. Nie nadarmo bol trénermi zvolený za najlepšieho hráča súťaže.

Opäť veľmi dobrá práca obrany, kde s a opäť ocitol aj Marek. Splnili chalani predzápasové pokyny ?

Konečne sa nám podarilo vzadu udržať čisté konto. Defenzívna činnosť mužstva bola v zápase v poriadku, horšie to bolo smerom dopredu. Dúfam, že toto víťazstvo nás povzbudí, chlapci musia nadobudnúť väčšiu sebadôveru, lebo tá je v ofenzívnej časti asi najdôležitejšia.

O týždeň hráme opäť doma, podľa tabuľky jasná vec, ale asi to tak nebude…

Podľa informácií, ktoré mám tak Fiľakovo bolo Lipanom viac ako vyrovnaným súperom, oproti jeseni sa dosť posilnili, prišiel nový tréner a na jar sa zatiaľ prezentujú oveľa lepšími výkonmi. Nedávno sme doma zlyhali s Kalinovom, ktoré bolo taktiež v dolnej polovici tabuľky. Takže musíme sa zodpovedne pripraviť, nepodceniť žiadny detail aby sme zápas zvládli k našej spokojnosti.

Autor: Tomáš Cehlár
Foto: Dominika Sitiariková