9.9.2023, Spišská Nová Ves – To bol zápas. Veľa divákov, perfektná detská kulisa od našich mladých hráčov a ich rodičov a dobrý futbal. Chýbali už len tie góly. Hlavne preto, lebo šancí hlavne na našej strane bolo neúrekom. Ako to vníma náš hlavný tréner Branislav Ondáš:

Po včerajšku určite mrzia opäť nepremenené šance?

Mrzia samozrejme ,lebo už po prvom polčase sme mali vyhrávať o 3-4 góly. V druhom polčase sme mali ďalšie obrovské šance, ktoré sme žiaľ nepremenili. Venujeme sa tejto činnosti aj v tréningovom procese, ale majstrovský zápas je niečo iné. Je to o väčšej psychickej pohode a takej ľahkosti, ktorá nám momentálne chýba, verím ale, že to zlomíme a góly prídu.

Chlapcom nie je okrem toho asi čo vytknúť?

To absolútne nie, žiadne výčitky. Mužstvo bolo na zápas dobre pripravené takticky aj herne. To čo sme chceli hrať a načo sme sa nachystali vychádzalo do bodky, chýbali len góly. Šancí sme mali aj na dva či tri zápasy. S výkonom mužstva som až na tie nepremenené šance naozaj spokojný.

Každopádne prvý bod v druhej lige, je to aspoň trošku úľava?

Máme prvý bod, ktorý sa nám samozrejme po takomto výkone a priebehu máli, ale musíme to akceptovať. Kto sleduje túto súťaž, tak vie že v tejto lige nie je slabý súper. Šamorín je stabilný účastník tejto súťaže, sú farmou Dunajskej Stredy, pravidelne za nich nastupujú perspektívni hráči aj z tohto prvoligového družstva. Teší ma, že sme konečne vzadu udržali čisté konto a tiež to že sme si vytvorili veľa gólových príležitostí. V doterajšom priebehu súťaže sme v každom zápase siahali aspoň na bod a budeme bojovať ďalej a pokúšať sa o zisk ďalších.

Auto: Tomáš Cehlár
Foto: Dominika Sitiarikova