17.9.2023, Považská Bystrica – Po prvom domácom bode, ktorý sme získali za remízu so Šamorínom sme vycestovali do Považskej Bystrice. K súperovi, ktorý doteraz ešte ani raz neprehral. Preto sme vedeli, že to nebude určite ľahký zápas, no s pokorou sme verili, že dokážeme uhrať dobrý výsledok. A to sa nám aj podarilo, po výsledku 1:1 sme si odniesli z Považskej bod za druhú remízu v rade. Čo na to Branislav Ondáš a Marek Janečka:

Branislav Ondáš:

Druhý zápas po sebe si odnášame bod. Tento krát o to cennejší, lebo je to náš prvý bod z ihrísk súperov. Spokojnosť?

Berieme tieto body s pokorou, ale vierou, že získame ďalšie. Považská Bystrica je mužstvo, ktoré v doterajšom priebehu sezóny ešte neprehrali, takže bod je výborný. Spokojný som s prístupom aj s predvedenou hrou. Súper z úvodného tlaku vyťažil gól zo štandardnej situácie, na ktoré sme mužstvo pripravovali, to trocha mrzí. Ale potom sme sa dostali do hry viac aj my a boli sme odmenení zaslúženým gólom. V druhom polčase mali obe mužstvá šance nato aby strhli víťazstvo na svoju stranu, no góly už nepadli. Myslím, že remíza je spravodlivým odzrkadlením toho čo sa dialo na ihrisku.

Môže tešiť, že sme prehrávali, no ešte do polčasu sme dokázali vyrovnať.

Áno teší má, že sme dokázali reagovať na nepriaznivý stav a nevzdali sme to. Považská Bystrica je mimoriadne dôrazné a kvalitné mužstvo, no my sme sa zase presvedčili, že ak sa držíme herného plánu, tak dokážeme hrať vyrovnaný zápas aj s kvalitnými mužstvami tejto súťaže.

Marek Janečka:

Berieme bod z tohto zápasu. Vedeli sme, že domáci majú silné štandartky a že na nás na začiatku vybehnú. No nakoniec sme inkasovali po štandartke. Ale dobre sme na inkasovaný gól zareagovali a podarilo sa nám vyrovnať . V 2. polčase tam boli od súpera aj od nás také pološance a preto si myslím, že zápasu pasuje remíza.

Autor: Tomáš Cehlár
Foto: FB MŠK Považská Bystrica