2.11..2023, Spišská Nová Ves – Prinášame rozhovor s trénerom Branislavom Ondášom. Už najbližší utorok sa na futbalovom štadióne v Spišskej Novej Vsi uskutoční futbalový sviatok. Naše Áčko sa stretne na domácej pôde v osemfinálovom súboji o ďalší postup s prvoligistom, každoročným ašpirantom na titul, mužstvo DAC Dunajskej Stredy. Napriek tomu, že nám nevychádza pôsobenie v  2. lige, bude to určite pre fanúšika futbalu sviatok, ktorý sa koná iba raz do roka. (aj keď do ešte nemusí byť konečná – pzn. autora) Veríme, že si na štadión aj napriek dátumu a času, 7.11.2023 o 13:00, nájde cestu veľa našich a futbalových fanúšikov.

 

Žreb pohára nám prisúdil každoročného adepta na víťaza 1. ligy, takže asi spokojný so žrebom?

Áno, so žrebom sme spokojní, presne kvôli tomu hrajú mužstvá ako my Slovnaft cup. Minulý rok sme tu mali Žilinu, teraz je to DAC. Posledné roky Dunajská Streda bojuje na popredných miestach ligy a pravidelne hrávajú aj predkolá do európskych súťaži. Takže z tohto pohľadu nás čaká atraktívny súper.

V pohári sú výkony mužstva tiež ako na hojdačke, najprv Gelnica s ktorou sme sa trápili, potom jednoznačný výsledok s Bardejovom a následne opäť gólové trápenie v Brvništi. Dostali sme sa teda celkom ďaleko, ale je to asi aj dobrým žrebom.

Pohárové zápasy nie sú jednoduché, je to špecifická súťaž, kde nikdy nie je núdza o zaujímavé výsledky. Takmer v každom hracom kole dôjde aj k nejakým prekvapeniam. Deje sa to u nás aj v zahraničí, papierovo slabšie mužstvá sú často extrémne motivované a keď si v ich prospech sadne viacero faktorov, tak môžu vyradiť aj silnejšieho súpera.

Mužstvu sa nedarí presadiť v lige, pohár je iná súťaž, no asi sa prenáša forma aj do týchto zápasov, či?

Tak nie je to jednoduché obdobie pre všetkých v klube, lebo tie výsledky nie sú také akoby sme si predstavovali. Neostáva nám nič iné len poctivo trénovať a pripravovať sa na každého súpera.

Budú chlapci dosť namotivvovaní, aby to nebol možno jasný zápas?

Uvedomujeme si silu súpera, jeho finančné zázemie aj kvalitu kádra či trénera. No stretnúť sa s Dunajskou Stredou v súťažnom zápase je pre nás veľká udalosť. Poctivo sa na zápas pripravíme, urobíme maximum preto aby sme v zápase vyzerali čo najlepšie. Na zápas sa všetci tešíme, chceme si ho užiť.

Výkony v lige, čas zápasu veľmi neprajú návštevnosti, myslíš, že by si mal nájsť fanúšik aj tak cestu na štadión?

Áno, čas zápasu veľmi nepraje diváckej kulise, no nemôžeme to nijako ovplyvniť. Mužstvá s umelým osvetlením majú v tomto veľkú výhodu. Chcem pozvať všetkých fanúšikov aby si našli čas, dospelí aby sa pokúsili uvoľniť v práci, žiaci a študenti v školách. Hráme so súperom z kategórie najatraktívnejších v rámci Slovenska. V lige sa nám nedarí, no napriek tomu si myslím, že naši hráči si v takomto zápase zaslúžia podporu.

Auto: Tomáš Cehlár