FK SNV, Spišská Nová Ves, 3.5.2024 – Máme za sebou sezónu, kde sme vypadli z II. ligy a vraciame sa späť do tretej. Žiaľ aj napriek tomu, že sme sa snažili aj o nemožné, nestačilo to na udržanie. Veľmi to mrzí, ale ideme ďalej. Predbežne sme radi že výrazná väčšina mužstva ostáva aj pre III. ligu a uvidíme ako chlapcom pomôže skúsenosť z ťažkých druholigových zápasov. O svoje dojmy sa s nami podelili hlavný tréner Branislav Ondáš a športový riaditeľ, kapitán mužstva, Marek Janečka.

Branislav Ondáš:

Postup do 2.ligy bol obrovským úspechom, ak sa pozriete na súčasnú extrémne vyrovnanú tabuľku 3.ligy a nato netreba zabúdať. V samotnej 2.lige však prišlo vytriezvenie. Celoštátna 2.liga sa ukázala ako veľmi náročná po všetkých stránkach. Ako tréner sa ale nezbavujem zodpovednosti, chceli sme uhrať súťaž prevažne s chlapcami, ktorí si tento postup vybojovali. Výsledky z jesene ukázali, že to nemuselo byť také nereálne, ale aj tak bolo potrebné priviesť aspoň dvoch rozdielových hráčov najmä do ofenzívy. Toto považujem asi za najväčšiu chybu, lebo z hľadiska inkasovaných gólov bolo viacero tímov na tom horšie ako my. No v kolónke strelených gólov sme boli jasne najhorší a to rozhodlo, že sezóna bola nakoniec neúspešná. Už počas jesene sme odohrali viacero veľmi vyrovnaných zápasov, no v koncovke nám chýbalo viac kvality aj šťastia. Najmä v domácich zápasoch s Prešovom, Žilinou B, Slovanom B, Šamorínom, Humenným či Komárnom sme určite neboli horším mužstvom, no zakaždým bola z toho len tesná prehra. Počas zimy sme doplnili káder a chceli sme sa pokúsiť o malý zázrak. Mužstvo bolo v jarnej časti určite silnejšie čo sme najmä v domácich zápasoch aj potvrdili. Na súperových ihriskách to však nebolo dobré, nedokázali sme bodovať, dokázali sme si šance vytvárať, ale nevedeli sme ich premeniť. Súťaž sme však pokazili už na jeseň. Hráčom, ale nie je čo vytknúť, tréningová morálka aj nasadenie v zápasoch bolo také ako má byť. Napriek tomu, že sezóna skončila neúspechom, určite nájdeme aj viacero pozitív. Som presvedčený, že žiadne iné mužstvo nemalo vo svojom kádri toľko odchovancov ako my, žiadne mužstvo nenasadilo počas sezóny toľko dorastencov ako my. Klub urobil za posledné 3 roky obrovský pokrok či už čo sa týka mládeže, ale aj mužov. Bolo by obrovskou chybou ak by mal tento neúspech zastaviť ďalšie napredovanie nášho klubu.

Marek Janečka:

Mame za sebou II. ligovú sezónu, ktorá nemôže byť hodnotená ako pozitívna, to je nám všetkým jasne. Ja ako športový riaditeľ beriem tento neúspech jednoznačne za svoje zlyhanie,  pretože po športovej stránke sme nedokázali II. ligu zachrániť . Rozdelil by som sezónu určite na jeseň a jar. Na jeseň sme uhrali len 2 body a to je veľmi málo a dovolím si tvrdiť, že to rozhodlo o tom že sme skončili posledný. Futbal sa hrá na góly a body a to bola na jeseň naša slabina. To, že sme drvivú väčšinu zápasov na jeseň boli vyrovnaným súperom skoro každému mužstvu neobstojí, pretože II. liga je už o dve triedy vyšší level ako III. liga a rozhodujú v nej maličkosti. Konkrétne taktická vyspelosť súperov a rozdielový hráči. To sme my na jeseň bohužiaľ nemali a až potom je to aj o šťastí dokázať strhnúť vyrovnaný zápas na svoju stranu.  Jarnú časť sme podľa mňa výsledkovo zvládli, hlavne doma a dovolím si tvrdiť, že keby sme na jeseň uhrali aspoň to, čo na jar dnes by sme boli II. ligový, keďže Myjava sa pravdepodobne nenahlási do II. ligy. Jednoznačne ale ani trochu neľutujem túto druho-ligovú skúsenosť pre klub a pre hráčov. Všetci sme na vlastnej koži zistili, čo to obnáša po športovej a taktiež manažérskej, či finančnej stránke. Zopakujem, je to neúspešná sezóna hlavne po športovej stránke, za ktorú som zodpovedný ja ako športový riaditeľ a s vedením si to vyhodnotíme. Futbal v FK SNV ale nekonči a nemienime zahodiť po prvom neúspechu odvedenú 4 ročnú skvelú robotu celého vedenia klubu. Čaká nás teraz určite ťažká práca znovu nájsť cestu k úspechu, ale futbal je z dlhodobého hľadiska spravodlivý a vždy vám to vráti, preto ešte raz, prvý neúspech nás určite neodradí.