Prinášame Vám krátky rozhovor so Štefanom Markulíkom, ktorý odchádza z FK SNV do Podbrezovej, kde sa pripojí k prvému mužstvu. Ako najmladší tréner na lavičke v súťaži to určite nemal ľahké. No kto pozná jeho prácu vie, že či už na zápasoch alebo na tréningoch, išiel vždy na maximum. Svoje o tom vedia aj naše mladé talenty a rodičia z kategórie U10, ktorú „Pišta“ viedol popri Áčku. Dôkazom je aj ich posledné 5-dňové sústredenie, kde si chlapci so svojim trénerom užili kopec srandy, športu a oddychu.

Po 3 rokoch pri Áčku končíš svoje pôsobenie v klube, ako to vnímaš ?

Prvý rok som pôsobil pri mužstve s Ľubom Ontkom, ako jeho asistent a za to obdobie som veľmi rád, nakoľko spolupráca bola výborná a Ľubo je super človek. V ďalších dvoch sezónach som fungoval sám, bez realizačného tímu teda nebolo to jednoduché. Na druhej strane to bola veľká škola. Pracoval som s mladým kolektívom, no všetko to boli odchovanci a na nich by kluby ako Spišská mali stavať. Herný prejav bol celkom slušný, no nie vždy sa nám to darilo pretaviť do výsledkov. Najväčšie problémy sme mali so zakončením, keď sme nedokázali premeniť ani 100%tné šance. Na poste stredného útočníka nastupovali prerobení stopéri a teda v tomto smere nám chýbala kvalita a tiež skúsenosti. Z môjho pohľadu je preto veľmi dôležitý príchod Zekuciu, ktorý sa vie orientovať v boxe a je gólový, teda určite mužstvu pomôže. Samozrejme k ideálnemu stavu by bolo potrebné ešte káder doplniť 2-3 hráčmi. Každopádne mužstvo má veľký potenciál a s pribúdajúcimi skúsenosťami pôjdu chalani určite výkonnostne smerom nahor. Veľmi im držím palce.

Venoval si sa aj našim mladým talentom, konkrétne kategórii U10. Ako ti zapasovala táto rola? Ako si sa cítil v tejto kategórii?

Bolo to pre mňa nezabudnuteľné obdobie. Obrovské množstvo zážitkov, emócií a pozitívnej energie. Chalani futbalovo rástli z mesiaca na mesiac a robili mi veľkú radosť. Užili sme si toho fakt veľa, tréningy, zápasy, turnaje, kempy, sústredenia, túry, výlety a mnoho ďalšieho. Vytvorila sa skvelá partia hráčov, rodičov a všetci sme ťahali za jeden koniec povrazu. Ukázali sme, že aj na tejto úrovni sa dá futbal robiť inak, je to len o ochote, záujme a prístupe. Chlapci urobili enormný výkonnostný skok a pokiaľ budú naďalej poctivo pracovať, futbal im to neskôr vráti. Určite ostaneme spolu v kontakte, nakoľko máme silné väzby.

Čo si teda odnášaš zo svojho pôsobenia v klube FK SNV a na čo sa tešíš v tvojom novom pôsobisku, kde budeš pôsobiť tiež pri prvom tíme?

V prvom rade by som sa chcel klubu poďakovať za dôveru a príležitosť. Bol som najmladším trénerom v súťaži, teda boli to pre mňa neoceniteľné skúsenosti a veľmi si túto možnosť vážim. Snažil som sa veci robiť na maximum, aj keď nie vždy všetko vyšlo podľa predstáv, ale to k športu patrí. Som rád, že to akým spôsobom futbal robím a vidím, vzbudilo záujem, a ďalším krôčikom sa môžem priblížiť k svojím cieľom. Je dôležité vedieť opustiť svoju komfortnú zónu, nebáť sa, aj keď tie rozhodnutia nie sú vôbec jednoduché. V Podbrezovej budem pracovať so špičkovým odborníkom a na spoluprácu sa už veľmi teším. Spišskej budem aj na diaľku veľmi držať palce, nech nastavený progres trvá čo najdlhšie.

Držíme Števovi palce, nech mu vyjde jeho posun v kariére čo najlepšie. ĎAKUJEME !!!

#FK SNV

Fotogaléria zo sústredenia – U 10: