1 FC Tatran Prešov vs. FK SNV, 1:3 (polčas 0:1) – Včerajší futbalový sviatok v podobe Spišsko-Šarišského derby mal všetko čo mal mať. Kvalitné tímy, plna tribúna, dobrý futbal. Nakoniec sme uspeli my a odnášame si aj z Prešova plný počet bodov. O postrehy sa s nami podelili tréner Branislav Ondáš. a hrajúci asistent trénera Marek Janečka.

Branislav Ondáš, tréner:

3:1 v Prešove. To musí byť asi tréner spokojný? ako hodnotíš zápas?

Zápas v Prešove u veľkého favorita súťaže sme zvládli výborne. Veľmi nám pomohol prvý gól tesne pred polčasovou prestávkou, ktorý nám dal značnú výhodu do ďalšieho priebehu zápasu. Zamerali sme sa na pozorne bránenie a rýchle protiútoky. Gól na 2:0 nás však veľmi uspokojil. Z toho pramenilo zníženie. Výsledok sme si však postrážili a v závere po peknej krídelnej akcii pridali tretí gól. Chlapci ukázali výborný prístup a odhodlanie. Bol to ťažký zápas, súper má v družstve viacero talentovaných hráčov.

Vyhráva sa na góly a presadila sa trojica hráčov. No včera svoju robotu urobila asi aj obrana.

Domáci mali územnú prevahu, ale boli sme smerom dopredu veľmi nebezpeční. Som rád, že sa strelecky presadili ďalší hráči. Viac pozornosti sa stále dostane strelcom gólov, ale kto futbalu rozumie vie, že obrana je pre úspech mimoriadne dôležitá. Dnes bola obranná hra celého družstva veľmi dobrá.

Zápas sme zvládli aj bez dvoch hráčov základu. Náhradníci splnili svoje úlohy? aj keď sa Jožko Kavulič porúčal skôr kvôli zraneniu, ako to s ním vyzerá?

Dnes sa potvrdilo, že všetci hráči, ktorých v kádri máme sú dôležití. Hráčov, ktorí boli v kartovom treste sa nám podarilo nahradiť. Chlapci, ktorí dnes nastúpili odohrali výborný zápas. Máme nad čím premýšľať, urobiť zostavu na domáci zápas proti Košiciam bude náročné, no len konkurenčné prostredie zlepší našich hráčov. Zatiaľ nevieme ako na tom Jožko Kavulič je. Dúfam, že to nebude nič vážne.

Marek Janečka, hrajúci asistent trénera:

Často hovoríme, že ideme krok po kroku… toto bol ale veľký krok, či?

Liga je dlhodobá súťaž, nie je to šprint. Urobili sme ďalší krok, ale cesta je ešte dlhá. Áno, tešíme sa, že sme zvládli súpera, ktorý je najstarším klubom na Slovensku. Dnes sa z tohto úspechu radujeme,  zajtra už prepíname na TU Košice.

Vo včerajšom zápase sme dobre bránili, mali sme dobré šance v protiútokoch a mali sme aj chvíle, kedy sme súpera zatlačili. Takticky ste to zvládli?

Áno, včera sme hrali možno viac defenzívne ako doteraz. Zamerali sme sa viac na obrannú činnosť celého mužstva a chceli sme byť zároveň nebezpečný aj smerom dopredu, čo sa nám aj podarilo. Včera sme boli aj celkom efektívny. Takže po taktickej stránke spokojnosť.

Ak by si mal jednu vec vyzdvihnúť, no naopak, jedna vec nám nešla… čo by to bolo?

Včera nám nešla až tak kombinácia, ale bolo na to viac dôvodov …. kvalitný súper a ihrisko bolo dosť hrboľaté a tvrdé, takže tá kombinácia bola sťažená. A vyzdvihol by som kolektívny výkon celého mužstva od vedúceho mužstva až po posledného fanúšika Spišskej na tribúne sme všetci boli sústredení a odhodlaní urobiť všetko pre dobrý výsledok s Tatranom Prešov.

Vychutnajte si včerajšie gólové momenty:

45′ Tomáš Ontko , Gól zo štandardnej situácie
61′ Adrián Majko , Gól z hry