FK SNV – Vranov, 1:0 – Tento víkend sme privítali súpera z hornej časti tabuľky. Po Prešove každý čakal s Vranovom dobrý futbal, no počasie bolo proti. V silnom vetre sme si na konci zápasu nakoniec krásnou strelou z hry z kopačky Denisa Marinka vybojovali 3 body.

Silný vietor, súper z lepšej polovice tabuľky, dlho stav bez gólov… takže asi výhra teší?

Branislav Ondáš: Veľmi ťažký zápas v silnom vetre, ktorý podľa mňa ovplyvnil hru na oboch stranách. Nebol to určite pekný futbal, snažili sme sa prispôsobiť podmienkam, ale nebolo to jednoduché. Navyše proti nám hral kvalitný súper, ktorý má skúsených hráčov. V poli to bolo veľmi vyrovnané, šance mali obe mužstvá. Sme radi, že sme nakoniec strhli víťazstvo na našu stranu po peknej strele v závere zápasu.

Dobré striedanie a Denis dal krásny gól, prvý v tejto sezóne. Takže striedanie vyšlo?

Branislav Ondáš: Áno vždy ide hráč z lavičky do hry aby mužstvu pomohol. Myslím, že práve to rozhodlo zápas v náš prospech, prišli striedajúci hráči a pozitívne ovplyvnili dianie na ihrisku. Denis dal naozaj krásny gól, ktorý nám priniesol plný bodový zisk.

Čo znamená dnešná výhra pre mužstvo?

Marek Janečka: Veľmi dôležité víťazstvo pre nás z pohľadu toho že súperi pod nami sa k nám priblížili bodovo. Vedeli sme, že k nám príde Vranov, ktorý má skúsené mužstvo s dobrým trénerom. Zvládli sme zápas bodovo, ale celkovo to nebol pohľady futbal pre oko diváka. Vo veľkej miere to bolo spôsobene silným vetrom, ktorý je vo futbale to najhoršie, čo môže byť. Máme do konca ligy ešte 3 kola a chceme ich zvládnuť, tak aby sme skončili v tabuľke minimálne na 2 mieste.

Autor: Tomáš Cehlár
Foto: Dominika Sitiariková