V poslednom kole nás čakal neľahký súper z čela tabuľky. Hlavný tréner Branislav Ondáš s hrajúcim asistentom Marekom Janečkom ale mužstvo veľmi dobre pripravili a natiahli našu šnúru bez prehry. FK SNV preto opäť prezimuje na prvom mieste v tabuľke, čo je určite úspech, no stále je to len polovica našej cesty. O poslednom zápase a blízkej budúcnosti sme sa porozprávali s Branislavom Ondášom.

Konečný stav 5:0, takýto výsledok čakal asi málokto, aj keď sme si na Vranov verili. Spokojný s výsledkom a predvedenou hrou našich?

Som veľmi rád, že sme potvrdili výbornú formu z posledných zápasov. Dobre sme sa na Vranov pripravili, no úprimne poviem, že takéto presvedčivé víťazstvo som nečakal. Pomalšie sme sa v zápase rozbiehali, ale približne od 20. minúty sme začali hrať naozaj veľmi dobre. Dokázali sme súpera držať ďaleko od našej brány a v ofenzíve sme boli veľmi nebezpeční. Do polčasu sme strelili 3góly. V. 2.polčase sme myslím taktiež predviedli niekoľko pekných akcií a pridali ďalšie 2góly. Samozrejme po zápase, kde porazíte 3.mužstvo súťaže vládne určite spokojnosť.

Včera prialo počasie, prišlo aj celkom dosť divákov, naše decká s rodičmi povzbudzovali celý čas. Museli ste si tento zápas naozaj užiť.

Áno, všetci sme vnímali podporu tribún. Tým, ktorí nás hlasite povzbudzovali celý zápas úprimne ďakujeme. Boli fázy zápasu, keď sa chytili aj ostatní ľudia. Je to pekné ak diváci stoja za svojim mužstvom a podporujú ho. Hráme na špici už druhú sezónu po sebe a chlapci si túto podporu naozaj zaslúžia.

Bol to zápas dvoch najlepších obrán v lige a bolo to vidieť aj v zápase. Zároveň sme vedeli, že Vranov strelil aj dosť gólov. Prispôsobili ste tomu aj taktiku?

Vždy sa na každého súpera snažíme pripraviť čo najlepšie. Vnímali sme fakt, že nastúpime proti súperovi, ktorý odohral výbornú jesennú časť. Ale zároveň sme si boli vedomí aj našej sily. Zápas sme zvládli nad očakávania, boli sme dostatočne efektívny a v defenzíve koncentrovaný a zodpovedný. O našej výhre rozhodol ďalší kolektívny výkon.

Prezimujeme druhý krát po sebe na prvom mieste, takže veľká gratulácia do kabíny. Jar bude ale určite náročná.

Áno, zimujeme druhýkrát po sebe na 1. mieste čo je naozaj výborná vizitka všetkých v klube, ktorí sa nejakým spôsobom o to pričinili. Samozrejme najdôležitejší sú hráči, lebo tí priamo na ihrisku rozhodujú o tom ako dopadnú samotné zápasy. Zvonku nie všetci vidia koľko úsilia nás to stálo, ale 1.miesto po jeseni je odmena pre nás aj pre všetkých ľudí, ktorí nám úprimne fandia. Ja osobne si výsledky z tejto jesennej časti vážim ešte viac ako z minulého roka. Pred minulou sezónou sme boli mužstvo, s ktorým nikto nerátal a do zápasov sme často nastupovali ako outsider. No v tejto sezóne sme väčšinou nastupovali v role favorita a to nie je jednoduché v zápasoch potvrdiť. Zo skúsenosti viem, že jarná časť bude náročnejšia. Urobíme maximum preto aby sme boli úspešní aj v jarných odvetách.

Čo čaká mužstvo najbližšie dni, mesiace do začiatku Jari?

Do konca novembra bude tréningový proces prebiehať podobne ako v súťažnom období. Potom dostanú hráči voľno a stretneme sa 9. januára. Zimnú prípravu už máme prakticky úplne pripravenú. Dúfam, že budeme zdraví, že sa nám budú vyhýbať zranenia aby sme mali chlapcov do jarných bojov dobre pripravených.

Autor: Tomáš Cehlár