Milí fanúšikovia a fanynky. Prinášame vám obnovenú rubriku Jeden na jedného. Po zápase so Stropkovom sme vyspovedali Mareka Janečku.

Mužstvo absolvovalo osem prípravných zápasov. Ako sa v nich prezentovalo ?

Sme spokojní s celou prípravou. Výsledkovo aj herne sme zápasy v celku zvládli. Až na ten zápas s Košicami, no za mňa to bola potrebná facka.

Atraktívnym súperom v príprave boli FC Košice. V čom ukázal priestor na zlepšenie ?

Košice nám ukázali to, že čo i len najmenšie zaváhanie a zbytočná chyba v obrane je na tejto úrovni potrestaná To sa pri všetkej úcte v tretej lige tak často nestáva ….ale samozrejme Košice sú momentálne na inej úrovni ako my.

Do jarnej časti ste vstúpili súbojom so Stropkovom. Čo vám tento zápas ukázal ?

Zápas so Stropkovom. To bolo klasické prvé jarné kolo na ťažkom teréne Stretnutie veľa futbalovej krásy neprinieslo. Skôr to bol bojovný zápas, v ktorom sme otočili nepriaznivý stav, čo je pre nás veľmi cenné.

Stropkov sa prezentoval fyzickou hrou. Prispôsobili ste prípravu na tento zápas ich štýlu hry ?

Mali sme herný plán, aj keď ako hovorím, bolo to značne ovplyvnené terénom a počasím. Samozrejme, museli sme reagovať na to, že sme prehrávali Nejako špeciálne sme sa Stropkovu a ich hre pred zápasom nevenovali .Skôr sme riešili štandardné situácie, ktoré sú často na týchto terénoch rozhodujúce

Po úvodnom jarnom kole sa mužstvo nachádza na prvom mieste tabuľky. O bod menej majú Lipany. Vnímaš ich ako najväčšieho súpera v boji o postup ?

Samozrejme, momentálne vnímam Lipany ako nášho najväčšieho súpera, ktorý nám bodovo šliape na päty.

Jarná časť teda odštartovala. Sú však mrazy, ako to môže ovplyvniť terén a výkon ?

Toto my ako klub momentálne nevieme. samozrejme v budúcnosti sa chceme posúvať a tento problém je riešiteľný umelým vyhrievaním trávnika. To sa však dotýka našej klubovej vízie do budúcnosti.

Asi je táto otázka predčasná. Dá sa však očakávať, že sa o postupujúcom rozhodne v poslednom kole ?

V tejto fáze sezóny je to ešte ťažké predpovedať. My sa sústredíme na zvyšných štrnásť zápasov. Najviac na ten najbližší, v nedeľu s Popradom.

Marek, ďakujeme za rozhovor

Autor: Viki Pamula