Pre fanúšikov futbalu v Spišskej sme si pripravili veľký rozhovor s kapitánom nášho mužstva,  Tomášom Barányim.

Ako by si zhodnotil zápas v Lučenci ?

V zápase sme z našej strany nepodali najlepší výkon. Súper sa snažil kúskovať hru, čo im vychádzalo. Prvý polčas sme si vypracovali možno dve až tri pološance. Druhý polčas ovplyvnilo aj vylúčenie nášho hráča. Ja som situáciu v zápase vôbec nevidel, no vo videu to nevidím na červenú kartu. Aj napriek oslabeniu sme dokázali dať gól v 85. minúte, ktorý nebol tiež uznaný. Ja nechcem riešiť rozhodcov. My musíme hrať lepšie aby sme sa nemuseli s takýmito vecami zapodievať.

V nasledujúcom dueli sa stretneme s Rimavskou Sobotou, čo od tohto zápasu očakávaš?

Proti Rimavskej Sobote očakávam ťažký zápas, keďže súper je v lepšej polovici tabuľky, Vieme, o čo nám ide, čo chceme dosiahnuť. Musíme k tomu zápasu aj tak pristúpiť.

V poslednom zápase vycestujeme do Vranova. Ako vnímaš tohto súpera ?

Vranov je taktiež nepríjemný super. Má dobrý tím, ktorý vie, čo chce hrať. doma sú jeden z najlepších tímov. Svoje zápasy hrajú na umelej tráve, čo im zjavne vyhovuje a prispôsobujú tomu aj svoju hru.

K postupu chýba mužstvu už len bod. Ako to ovplyvní prístup k dvom zostávajúcim zápasom ?

Uvedomujeme si vážnosť zápasu, ale nemôžeme sa vystaviť tlaku. Musíme sa v hlavách nastaviť na to, že máme iba jeden cieľ.

Druhá liga bude náročnejšia. Prispôsobí sa tomu tréningový proces ?

Súťaž bude určite náročnejšia a tréningy sa zintenzívnia.

Je možné očakávať zmeny v kádri ?

To, či zmeny prídu ukáže, až príprava. Určite však príde niekto nový. Je prirodzené, že v každom mužstve musí byť zdravá konkurencia. Určite v príprave prídu nové tváre, to, či ostanú, záleží na okolnostiach.

Druhá liga je už profesionálna. Ako to ovplyvní život hráčov ?

Áno, je to už iná úroveň. Myslím, že nie všetky tímy sú profesionálne. Mám dojem, že fungujú aj ako poloprofesionáli. V našom tíme je viacero hráčov zamestnaných a futbal je len ako doplnok keďže sa futbalom ešte nedokážu uživiť. Veľa hráčov z nášho mužstva patrí k mladšej generácií. Sú to  študenti, ich to ovplyvni možno menej.

 

Autor: Viktor Pamula